101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Dyrektor z PSL łamie prawo. „Nieładnie to wyszło”

Data publikacji: 14.09.2018 14:52 / Data aktualizacji: 14.09.2018 20:23
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Screen ze strony Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Ożarowie
Fot. screen ze strony internetowej szkoły /

Dyrektor Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Ożarowie, prowadzonej przez powiat opatowski, prowadzi na stronie internetowej szkoły agitację polityczną, choć to niezgodne z prawem. - Trochę nieładnie to wyszło - tłumaczy.

W czwartek na stronie internetowej placówki ukazała się informacja o nadchodzących inwestycjach na terenie szkoły. Wszystko byłoby w porządku, gdyby wpis wyraźnie nie promował kandydatów Polskiego Stronnictwa Ludowego do Rady Miejskiej w Ożarowie i Rady Powiatu w Opatowie.

Screen ze strony Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w OżarowieFot. screen ze strony internetowej szkoły /

Nazwiska kandydatów zostały wytłuszczone, podano także informacje o tym, do której rady startują. Nie zabrakło także informacji, że zawieszony starosta opatowski Bogusław Włodarczyk z PSL, na którym ciążą poważne prokuratorskie zarzuty, był pomysłodawcą utworzenia placu zabaw i hali widowiskowo-sportowej przy szkole.

Świętokrzyski kurator oświaty Kazimierz Mądzik mówi, że po przeczytaniu wpisu na stronie szkoły odniósł wrażenie, że to ogłoszenie wyborcze. Podkreśla, że bez względu na poglądy polityczne dyrektora, szkoła ma być wolna od agitacji politycznej.

Żadnej agitacji nie można prowadzić w szkole, w związku z zapisem w prawie oświatowym. To ewidentne złamanie prawa - komentuje kurator.

Marcin Stańczyk, dyrektor szkoły, a jednocześnie kandydat PSL do Rady Miasta w Ożarowie tłumaczy, że było to niedopatrzenie z jego strony. Za wpis obciąża polonistkę, która „wyszła przed szereg”.

Bardzo dużo rzeczy teraz robimy i dużo informacji przekazujemy, ale media staram się prowadzić neutralnie. Rozumiem, że to kampania wyborcza i trochę nieładnie to wyszło - tłumaczy dyrektor szkoły.

Komisarz wyborczy w Kielcach Adam Michcik informuje, że prowadzenie agitacji politycznej jest zabronione: na terenie urzędów administracji rządowej i samorządowej, w szkołach, sądach, na terenie zakładów pracy oraz na terenie jednostek wojskowych i mundurowych. Agitacja jest zabroniona także na terenie lokalów wyborczych.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution