101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Kielce gotowe zorganizować mistrzostwa świata w 2023 roku

Data publikacji: 14.09.2018 15:41 / Data aktualizacji: 14.09.2018 20:32
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Podsumowanie organizacji Mistrzostw Świata Kobiet do lat 18 w Piłce Ręcznej Polska 2018. Wyróżnienie dla miasta Kielce wręcza prezydentowi Wojciechowi Lubawskiemu (z prawej) prezes ZPRP Andrzej Kraśnicki
Kielce. 14.09.2018 / Fot. Wiktor Dziarmaga / Radio Kielce

Kielce zostały wyróżnione medalem za popularyzowanie piłki ręcznej. Specjalnie nagrodę przyznał miastu Polski Związek Piłki Ręcznej. Wyróżnienie związku - diamentową odznakę, otrzymał z kolei prezydent Wojciech Lubawski.

Wyróżnienia wręczono podczas konferencji podsumowującej organizację Mistrzostw Świata Kobiet do lat 18 w Piłce Ręcznej, które w sierpniu były rozegrane w Kielcach. Specjalne podziękowania powędrowały także do przedstawicieli służb mundurowych, mediów oraz osób biorących udział w przygotowaniu imprezy.

Andrzej Kraśnicki, prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce zaznaczył, że nie tylko związek, ale także przedstawiciele Międzynarodowej Federacją Piłki Ręcznej docenili organizacje turnieju. Dodał, że była to okazja do promocji piłki ręcznej w Polsce i na świecie.

Jak stwierdził, nie ma wątpliwości, że Kielce są miastem sportu. Zaznaczył jednocześnie, że jeśli  uda się spełnić odpowiednie standardy, to nie jest wykluczone, by w stolicy województwa świętokrzyskiego odbyły się mecze seniorskich Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej, które zostaną rozegrane w naszym kraju w 2023 roku. Polska będzie współgospodarzem turnieju wraz ze Szwecją.

Prezydent Wojciech Lubawski przyznał, że organizacja mistrzostw była ogromnym wyzwaniem.  Dodał, że liczy, iż w przyszłości uda się w Kielcach zorganizować inne duże imprezy sportowe.  Stwierdził także, że jeśli będzie to możliwe, to miasto będzie gotowe na przyjęcie graczy w seniorskich mistrzostwach, które zostaną rozegrane w 2023 roku.

- Aby było to możliwe, musielibyśmy wykonać remonty Hali Legionów. Przede wszystkim chodzi o przebudowę szatni, przygotowanie profesjonalnego centrum prasowego, a także przebudowanie trybun tak, by mogły pomieścić większą liczbę kibiców. Jesteśmy gotowi, aby wykonać takie inwestycje - powiedział Wojciech Lubawski.

Prezydent podziękował jednocześnie wszystkim zaangażowanym w organizacje turnieju. W Mistrzostwach Świata w Piłce Ręcznej Kobiet do lat 18 w Kielcach przez dwa tygodnie rywalizowały 24 drużyny. Turniej wygrały Rosjanki przed Węgierkami i Koreankami. Reprezentacja Polski zajęła 13. miejsce.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution