101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Sześć medali zawodników KTM Novi Korona Kielce

Data publikacji: 15.09.2018 19:50
Autor: Maciej Makuła / Kategoria: Sport
Komentarze
14.09.2018 Wincentów. Mistrzostwa Europy w motocyklowych rajdach enduro

14.09.2018 Wincentów. Mistrzostwa Europy w motocyklowych rajdach enduro
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Sześć medali wywalczyli zawodnicy KTM Novi Korona Kielce podczas rozegranych w stolicy województwa świętokrzyskiego mistrzostw Polski w motocyklowych rajdach enduro, które są jednocześnie finałowymi rundami mistrzostw Europy.

W klasyfikacji drużynowej kielczanie okazali się bezkonkurencyjni i po świetnej jeździe na podkieleckich trasach przypieczętowali mistrzostwo wyprzedzając BKM Bielsko Biała. Maciej Giemza zwyciężył w klasyfikacji generalnej mistrzostw Polski oraz w klasie E1. W grupie juniorów na najwyższym stopniu podium stanął Aleksander Bracik, natomiast tytuł pierwszego wicemistrza kraju wywalczyli Rafał Bracik w klasie E1 oraz Robert Frydrych w klasie masters.

- Zwycięstwo tym bardziej cieszy, bo udało się wywalczyć je przed własną publicznością. Rywalizacja była bardzo zacięta od pierwszej do ostatniej próby, ponieważ przed ostatnim odcinkiem specjalnym przegrywałem o blisko dwie sekundy, ale ostatnią próbę wygrałem o trzy i cieszę się ze zwycięstwa - powiedział mistrz Polski Maciej Giemza.

- To był jeden z lepszych sezonów w wykonaniu naszych zawodników w ostatnich latach. Wszyscy ciężko pracowali na sukces przez cały rok i efektem tego jest mistrzostwo Polski w drużynie. Ponadto cieszą również medale indywidualne - powiedział prezes KTM Novi Korona Kielce Ryszard Bracik.

W niedzielę, uczestnicy European Enduro Championship, będą mieli do pokonania motocross w podkieleckiej Dębskiej Woli. Jednym z patronów medialnych finałowych rund mistrzostw Europy, Polski i Pucharu Polski w motocyklowych rajdach enduro jest Polskie Radio Kielce.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution