101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Strażacy świętowali rocznicę odzyskania niepodległości

Data publikacji: 16.09.2018 07:53 / Data aktualizacji: 16.09.2018 14:55
Autor: Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Piknik strażacki w Parku Miejskim

Piknik strażacki w Parku Miejskim
Kielce. 16.09.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

W Parku Miejskim w Kielcach trwa Strażacki Piknik Niepodległościowy. Imprezę zorganizowano dla uczczenia 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Kielczanie mogą zobaczyć m.in. pokazy musztry, sprzętu strażackiego i sprawności ratowników. Można również podziwiać pokazy ratownictwa technicznego i wysokościowego oraz naukę udzielania pierwszej pomocy i poruszania się w strefie zadymionej.

W trakcie pikniku odbywają się koncerty orkiestr dętych Ochotniczych Straży Pożarnych z Bodzentyna i Strawczyna. Po nich na scenie Muszli Koncertowej wystąpią tancerze i wokaliści z Wojewódzkiego Domu Kultury.

Jak mówi Robert Sabat zastępca świętokrzyskiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach, dzięki organizowaniu takich wydarzeń społeczeństwo nie tylko ma możliwość zapoznania się ze specyfiką pracy strażaka, ale również może poznać wartościowe wskazówki, jak poradzić sobie w niebezpiecznych sytuacjach oraz jak im zapobiegać.

Idąc z duchem obchodów rocznicy 100-lecia niepodległości, organizatorzy zadbali również o przedstawienie historycznego aspektu pracy strażaka. Na scenie kieleckiego parku miejskiego zaprezentowane zostały m. in. historyczne stroje służby pożarniczej, a odważni mogą przekonać się, jak wyglądała praca XIX-wiecznego strażaka, mogąc jednocześnie spróbować swoich sił w obsłudze ręcznej pompy wodnej.

Impreza przyciągnęła wielu mieszkańców miasta. Jak mówili - organizowanie takich wydarzeń jest potrzebne nie tylko dla rozpropagowania instytucji Straży Pożarnej, ale również jako atrakcyjna forma spędzenia wolnego czasu.

- O imprezie dowiedzieliśmy się z Internetu. Takich wydarzeń powinno być dużo więcej. Dzięki temu możemy spędzić czas z dziećmi na świeżym powietrzu, posłuchać dobrej muzyki i dowiedzieć się czegoś ciekawego - mówią mieszkańcy.

Strażacki Piknik Niepodległościowy potrwa do godziny 19. Patronat honorowy nad nim objęła wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution