101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Kadzielnia wytrzymała ciężkie brzmienia

Data publikacji: 16.09.2018 15:55 / Data aktualizacji: 16.09.2018 21:58
Autor: Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Kielce Rockują. Ten Years After

Kielce Rockują. Ten Years After
Kielce. 16.09.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Polskie i zagraniczne gwiazdy muzyki rockowej odwiedziły w ten weekend kielecką Kadzielnię. Festiwal „Kielce ROCKują” współorganizowany przez Urząd Miasta, agencję koncertową „Ewa-K” i stowarzyszenie „Kielce rockują” ponownie zebrał w amfiteatrze tłumy fanów ciężkich brzmień. Dwudniowa impreza jest częścią planu promocji miasta i regionu.

Jak mówił obecny na koncercie prezydent Kielc, Wojciech Lubawski, skały Kadzielni są idealną scenerią do organizowania takich imprez, a z każdym rokiem oferta koncertowa w Kielcach będzie się powiększać. Dodał, że sam jest fanem muzyki prezentowanej na festiwalu "Kielce ROCKują". 

Widzowie finałowego koncertu w amfiteatrze podkreślali, że dzięki pomocy miasta jest to miejsce, w którym mogą posłuchać swojej ukochanej muzyki w dobrych warunkach.

- To bardzo dobrze, że raz miasto oferuje muzykę taneczną, a tydzień później rockową. Dzięki temu fani każdego gatunku muzycznego mogą znaleźć na Kadzielni coś dla siebie. Takich festiwali powinno być dużo więcej, nawet co miesiąc - mówili.

W sobotę, pierwszego dnia festiwalu na scenie kieleckiego amfiteatru publiczność mogła podziwiać występy holenderskiej grupy Focus, Atomic Rooster oraz gwiazdę wieczoru, Katarzynę Nosowską. Wokalistka na początku występu wspomniała, że wiąże z Kielcami ciepłe wspomnienia, ponieważ to tutaj rozpoczęła się jej kariera.

Kazik Staszewski podczas swojego występu zażartował natomiast, że jest to pierwszy festiwal, na którym jest najmłodszym z wykonawców.

Michał Polański, manager i współpracownik festiwalu zdradził Radiu Kielce, że rozmowy z niektórymi z wykonawców trwały nawet kilka lat. Połowa zespołów, które zaprezentowały się w ciągu dwóch dni nigdy wcześniej nie była w Polsce.

W finałowym koncercie wystąpili: brytyjski zespół Ten Years After, Chris Farlowe z grupą The Norman Beaker Band oraz legendarna formacja KULT, która zamknęła tegoroczny festiwal.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution