101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Pracownicy Muzeum Wsi Kieleckiej odpowiedzieli na apel i posprzątali las

Data publikacji: 18.09.2018 19:01
Autor: Ewa Okońska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Pracownicy Muzeum Wsi Kieleckiej sprzątali Stadion Leśny

Pracownicy Muzeum Wsi Kieleckiej sprzątali Stadion Leśny
18.09.2018 / Fot. Muzeum Wsi Kieleckiej

„Zabierz piątkę z lasu” - do inicjatywy leśników z Daleszyc przyłączają się kolejne instytucje. Dziś Stadion Leśny w Kielcach sprzątali pracownicy Muzeum Wsi Kieleckiej. - Trzeba dbać o nasze lasy, nie zaśmiecać ich. Las powinien być miejscem czystym i dostępnym dla wszystkich - mówi Mariusz Masny, dyrektor Muzeum Wsi Kieleckiej.

Dodaje, że w Tokarni, obszar leśny wokół skansenu ma 20 hektarów, jest cenionym siedliskiem zwierząt i roślin. Odpady, porzucone w lesie mogą stanowić zagrożenie dla zwierząt, jeśli zostaną zjedzone - zaznacza.

- Krzywdząc las krzywdzimy samych siebie - dodaje Beata Ryń. Rzecznik muzeum uważa, że przedsięwzięcie powinno być kontynuowane i organizowane również poza naszym regionem.  

Akcja „Zabierz piątkę z lasu” - to symboliczne sprzątanie lasu. Przedstawiciele danej instytucji wynoszą z lasów po 5 śmieci, następnie wskazują kolejną, która wykona to zadanie. - W ten sposób nie uda nam się sprzątnąć wszystkich lasów, ale najważniejsze jest mówienie o tym problemie - podkreśla Magdalena Sitek, dziennikarka Radia Kielce. Nasza rozgłośnia również przyłączyła się do tej inicjatywy na zaproszenie TVP 3 Kielce.       

Po Muzeum Wsi Kieleckiej las sprzątać będą dziennikarze Echa Dnia.

Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution