101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Wenta uderza w samo serce przyjaźni polsko-węgierskiej

Data publikacji: 19.09.2018 12:48
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Konwencja wyborcza Bogdana Wenty i Projektu Świętokrzyskie w Filharmonii Świętokrzyskiej. Na zdjęciu Bogdan Wenta  poseł do Parlamentu Europejskiego kandydat na prezydenta miasta Kielce

Konwencja wyborcza Bogdana Wenty i Projektu Świętokrzyskie w Filharmonii Świętokrzyskiej. Na zdjęciu: Bogdan Wenta - poseł do Parlamentu Europejskiego, kandydat na prezydenta miasta Kielce
Kielce. 25.05.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Burmistrz partnerskiego miasta Kielc Budapest Csepel krytycznie ocenia działalność Bogdana Wenty, europosła i kandydata na prezydenta Kielc. Lenard Borbely wystosował do kieleckiej Rady Miasta pismo, w którym podkreśla, że postawa Wenty w Parlamencie Europejskim godzi w samo serce przyjaźni między Polską i Węgrami.

Chodzi o głosowanie, w którym kandydat na prezydenta Kielc opowiedział się za uruchomieniem wobec Węgier artykułu 7. Traktatu o Unii Europejskiej.

Lenard Borbely, burmistrz Budapest Csepel zaznacza, że Kielce i Budapeszt łączy wieloletnia przyjaźń, a ukoronowaniem dobrych stosunków między miastami jest wybór Kielc jako gospodarza Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej w 2019 roku. Dlatego, jak zaznacza, niezrozumiała jest dla niego decyzja Bogdana Wenty o głosowaniu przeciwko Węgrom.

Fot. list burmistrza Lenarda Borbely'ego do Rady Miasta w Kielcach

„Głos przeciwko Węgrom jest incydentem, który szkodzi i ingeruje w nasz patriotyzm" - czytamy w piśmie. (…) Nie mogłem przyjąć faktu, że pan Bogdan Wenta, który jest posłem do Parlamentu Europejskiego z waszego regionu, a jednocześnie kandydat w wyborach na prezydenta w waszym mieście głosował przeciwko naszemu krajowi w Parlamencie Europejskim – pisze Lenard Borbely.

Burmistrz zaznaczył, że jest przekonany, iż postawa Wenty nie jest powszechna wśród mieszkańców Kielc, i że nie wpłynie to na nasze przyjazne stosunki.

Komisje Parlamentu Europejskiego zarzucają Węgrom ograniczanie wolności mediów, sądów i uczelni oraz korupcję i łamanie praw mniejszości.

Fot. tłumaczenie listu

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution