101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Kielczanie zachwyceni „Patriotyczną środą z Niepodległą”

Data publikacji: 19.09.2018 22:33
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Kielce. Rozpoczęcie projektu "Patriotyczne środy z Niepodległą"
Kielce. 19.09.2018 / Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Kilkadziesiąt osób wzięło udział w seansie filmu „Powstanie Warszawskie” wyświetlanego w kieleckim kinie Moskwa w ramach akcji wojewody świętokrzyskiego Agaty Wojtyszek „Niepodległa Łączy Pokolenia”.

Projekt realizowany jest z okazji 100. Rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W pierwszym seansie widzowie mogli obejrzeć obraz „Powstanie Warszawskie” w całości zrealizowany z materiałów dokumentalnych zarejestrowanych przez powstańców warszawskich w 1944 roku.

Mieszkańcy uczestniczący w pierwszym seansie podkreślają, że pomysł na zorganizowanie tego typu projekcji jest bardzo dobrym sposobem na świętowanie stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

 Maria Czarnecka wolontariuszka klubu wolna strefa podkreśla, że z chęcią przyjdzie na kolejne seanse.

- Mimo że wyświetlany obraz mną wstrząsnął, uważam, że jest to dobry sposób na przypomnienie ważnych wydarzeń z przeszłości szczególnie dla ludzi młodych - dodaje.

Pani Ania podkreśla, że będzie zachęcać swoje dzieci, aby przychodziły z nią na kolejne seanse w ramach akcji organizowanej przez wojewodę. Z koeli jak podkreśla Mateusz Nowak, film, mimo że w wielu momentach był bardzo drastyczny, bardzo mu się spodobał.

Ewa Kopolovets, dyrektor Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim podkreśla, projekt „Patriotyczne środy z Niepodległą” będzie kontynuowany w następnych tygodniach.

- Filmy prezentowane w ramach cyklu poruszają tematykę walk Polaków o odzyskanie niepodległości. W każdą środę o godzinie 18.00 będzie można obejrzeć między innymi takie filmy jak „Miasto 44”, czy „Kamienie na szaniec” - dodaje.

Kolejny seans w ramach „Patriotycznej Środy z Niepodległą" odbędzie się 26 września, widzowie będą mogli zobaczyć film „Miasto 44”. Bezpłatne zaproszenia na pokazy filmowe można odbierać między innymi w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim oraz siedzibie Radia Kielce.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution