101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Bogdan Latosiński: korzystajmy z komunikacji. Jest taniej, szybciej i komfortowo [OBEJRZYJ]

Data publikacji: 20.09.2018 08:16
Autor: Radosław Podsiadły / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Bogdan Latosiński poseł PiS

Bogdan Latosiński, poseł PiS
Kielce. 20.09.2018 / Fot. Kamil Król / Radio Kielce

Komunikacja miejska w Kielcach przeszła w ciągu ostatnich kilkunastu lat prawdziwą rewolucję i obecnie jest jedną z najlepszych w Polsce. Jak powiedział poseł klubu PiS Bogdan Latosiński - czas po strajku pracowników 11 lat temu nie został zmarnowany. Dzięki współpracy załogi, zarządu MPK i prezydenta Kielc udało się odnowić tabor i wprowadzić wiele rozwiązań które powodują, że jazda komunikacją miejską jest szybka, wygodna i bezpieczna.

Poseł odnosząc się do odbywającego się w Kielcach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, zachęcał by w tych dniach zrezygnować z własnych pojazdów i skorzystać z oferty miejskiego przewoźnika. Okaże się wówczas, że to nie tylko tańszy i szybszy sposób dojazdu do pracy, czy szkoły, ale także bardziej ekologiczny dla środowiska. Jeden autobus może zabrać pasażerów 20 - 30 samochodów. Gdy przesiądą się do autobusu będą mniejsze korki i mniejsze zanieczyszczenie powietrza.  

Poseł Bogdan Latosiński dodał, że każdy system transportu zbiorowego można i trzeba ulepszać, dlatego ważne są stałe konsultacje z przedstawicielami miasta i Zarządu Transportu Miejskiego. Dzięki temu, w Kielcach można wprowadzić m. in zmiany w siatce połączeń, dostosowując ją do aktualnych potrzeb i zmian komunikacyjnych oraz zastanowić nad siecią miejsc przesiadkowych.    
W sobotę, 22 września na kieleckim Rynku odbędzie się podsumowanie Europejskiego Tygodnia  Zrównoważonego Transportu. Od 14.00 do 16.00 zaplanowano szereg atrakcji między innymi miasteczko ruchu drogowego dla dzieci i młodzieży. Nasza rozgłośnia będzie z Rynku nadawała swój program popołudniowy.

W sobotę osoby za okazaniem dowodu rejestracyjnego będą mogły za darmo korzystać z komunikacji miejskiej.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution