101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Uczniowie z Oblęgorka będą mogli badać poziom smogu

Data publikacji: 24.09.2018 15:04 / Data aktualizacji: 24.09.2018 17:00
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
W Szkole Podstawowej w Oblęgorku uczniowie badają jakość powietrza

W Szkole Podstawowej w Oblęgorku uczniowie badają jakość powietrza
Fot. Daniel Lenart / Radio Kielce

Nowoczesna pracownia przyrodnicza pozwalająca na eksperymenty związane z odnawialnymi źródłami energii została otwarta w Szkole Podstawowej w Oblęgorku. Uczniowie mogą sami sprawdzać, jak czyste jest powietrze i badać poziom smogu. Henryka Cichocka, dyrektor szkoły mówi, że pracownia uatrakcyjni lekcje, bowiem zajęcia, na których uczniowie mogą prowadzić eksperymenty są bardziej ciekawe, niż tradycyjny wykład nauczyciela.

Potwierdza to Jarosław Skoczylas, nauczyciel biologii i przyrody. Dodaje, że nowoczesna pracownia to również okazja, by zwiększać świadomość ekologiczną dzieci, na przykład uczyć ich jak zapobiegać zanieczyszczeniom powietrza.

- Zimą smog to problem w Kielcach, ale też w Oblęgorku. Dlatego jednym z naszych celów jest zwiększanie świadomości ekologicznej uczniów. Mamy nadzieję, że wiedzę na temat tego, w jaki sposób nie dopuścić do zanieczyszczania powietrza i smogu przekażą rodzicom - mówi Jarosław Skoczylas.

Uczniowie szkoły w Oblęgorku przygotowali ciekawe doświadczenia, żeby pokazać jak można wykorzystać sprzęt zakupiony do pracowni. Filip i Karol pokazywali, jak działa filtr wodny.

- Mamy kilka pojemników. W jednym jest piasek, w drugim żwirek, w trzecim węgiel aktywny, a w czwartym filtr. Sprawdzamy jak zmienia się czystość wody, w zależności od tego co ją filtruje - mówili uczniowie.

Wyposażenie pracowni przyrodniczej dofinansował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W sumie inwestycja kosztowała 24 tysiące złotych.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution