101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Wojciech Lubawski: walczę z miłości do miasta [ZDJĘCIA]

Data publikacji: 24.09.2018 16:58 / Data aktualizacji: 26.09.2018 06:45
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
25.09.2018 Kielce. KCK. Konwencja wyborcza Porozumienia Samorządowego Wojciecha Lubawskiego. Prezydent Wojciech Lubawski

25.09.2018 Kielce. KCK. Konwencja wyborcza Porozumienia Samorządowego Wojciecha Lubawskiego. Prezydent Wojciech Lubawski
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W Kielcach odbyła się konwencja wyborcza Porozumienia Samorządowego. - Obiecuje, że będę walczył. Ta walka jest motywowana tylko jednym: miłością do tego miasta - tak o swoim starcie w wyborach mówił podczas konwencji wyborczej Porozumienia Samorządowego Wojciech Lubawski. Prezydent Kielc w jesiennych wyborach będzie ubiegać się o reelekcję.

Udział w spotkaniu wyborczym wzięło około dwustu osób. Wśród nich byli sympatycy, samorządowcy oraz politycy popierający Wojciecha Lubawskiego. Podczas spotkania oficjalnie zaprezentowano 35 kandydatów na radnych we wszystkich okręgach wyborczych na terenie miasta.

Prezydent Kielc rozpoczął od podsumowania ostatnich 16 lat rządów. Jak powiedział, w czasie jego prezydentury w mieście wykonano inwestycje na łączną kwotę ponad 4 miliardów złotych. Zadeklarował jednocześnie, że jeśli wyborcy ponownie mu zaufają, to będzie kontynuował swój  program, który - jak znaczył - jest gwarantem rozwoju miasta.

 - Aby miasto się rozwijało, potrzebne są duże pieniądze. My potrafimy o nie walczyć. Do tego potrzebne są kontakty w ministerstwach, te ścieżki trzeba sobie wydeptać. Jeden z kandydatów mówi, że jest gotowy na zmiany. Ja nie chce nic zmieniać, chce kontynuować. Myślę, że większość zobowiązań, które składałem zostały przeze mnie zrealizowane - powiedział prezydent.

25.09.2018 Kielce. KCK. Konwencja wyborcza Porozumienia Samorządowego Wojciecha Lubawskiego. Prezydent Wojciech LubawskiFot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Wojciech Lubawski stwierdził także, że skuteczne rządzenie miastem nie będzie możliwe bez silnego zespołu w radzie miasta i dlatego liczy na sukces wyborczy.

- Przed nami są wyzwania z którymi mam nadzieje sobie poradzimy. Aby móc to kontynuować  potrzebni są radni. Dzisiaj na naszych listach jest dużo doświadczonych radnych, są też osoby młode i jest to naturalną koleją rzeczy - dodał.

Prezydent odniósł się także do ataków kierowanych wobec jego osoby.

- Pojawiają się ataki, że jestem stary, zmęczony i że nic mi się nie chce. To, że tutaj stoję świadczy o tym, że jeszcze bardzo dużo mi się chce. Zapytałem swojego kolegę Tadeusza Ferenca, prezydenta Rzeszowa, czy będzie startował. Ten odpowiedział, że to głupie pytanie, ponieważ ma dopiero 79 lat. W podobnym tonie wypowiedział się 71-letni Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa. Przy nich jestem młokosem - stwierdził pół żartem pół serio prezydent.

Wojciech Lubawski podziękował także parlamentarzystom, którzy udzielili mu poparcia. Jak przypomniał, jak dotąd uzyskał wsparcie od trzech prezesów różnych ugrupowań - Jarosława Kaczyńskiego, Zbigniewa Ziobry oraz Jarosława Gowina. W jego ocenie takie poparcie świadczy o tym, że jego prezydentura jest doceniana.

25.09.2018 Kielce. KCK. Konwencja wyborcza Porozumienia Samorządowego Wojciecha LubawskiegoFot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Krzysztof Lipiec, lider świętokrzyskiego PiS, pogratulował prezydentowi udanej prezydentury, która przyczyniła się w jego ocenie do dynamicznego rozwoju miasta.

-  Kielce się zmieniły, są miastem, które są w czołówce wiodących miast naszej ojczyzny. Tak jest, ponieważ mają dobrego gospodarza. Człowieka który, jest liderem w publicznym zarządzaniu. Wojciech Lubawski jest wizjonerem z pasją. Dlatego Kielce tak pięknie się zmieniają. Mam przekonanie, że w naszym interesie jest to, aby Kielce nadal były tak zarządzanie. Kielcom potrzebny jest dobry gospodarz. Gospodarz przywiązany do tradycyjnych, patriotycznych  wartości - mówił Krzysztof Lipiec.

Poseł PiS Anna Krupka mówiła, że pod rządami prezydenta Wojciecha Lubawskiego Kielce dynamicznie się rozwijają. Zaznaczyła, że taka tendencja powinna się utrzymać za sprawą kolejnych inwestycji, które w najbliższych latach powstaną w stolicy województwa świętokrzyskiego.

- Dzięki staraniom prezydenta już wkrótce w Kielcach powstanie Centralne Laboratorium Głównego Urzędu Miar. To będzie wizytówka miasta. Jestem przekonana, że ta inwestycja sprawi, iż w stolicy regionu zaczną powstawać kolejne firmy, a to pociągnie kielecką gospodarkę w górę - powiedziała parlamentarzystka.

Zdaniem senatora PiS Krzysztofa Słonia przed prezydentem są kolejne wyzwania. Jednak jego zdaniem Wojciech Lubawski udowodnił, że jest wiarygodnym kandydatem, który skutecznie realizuje swoje wyborcze deklaracje.

- Dzisiaj w oczach Wojciecha Lubawskiego widziałem ten sam błysk, który towarzyszył mu podczas  obejmowania prezydentury 16 lat temu. Wojciech Lubawski to kandydat wiarygodny, który realizuje politykę bliską mojemu sercu i środowisku politycznemu. Dlatego też udzielamy mu poparcia - powiedział Krzysztof Słoń.

W opinii Agaty Wojtyszek, wojewody świętokrzyskiego, Kielce zasługują na dobrego włodarza, jakim jest Wojciech Lubawski.

- Prezydent pokazał to chociażby przez działania na rzecz osób ubogich i potrzebujących. Kielce są uznawane jako wzór tego, jak powinno się prowadzić politykę społeczną. Także inne deklaracje z  programu wyborczego  pokazują, że miasto będzie się nadal dynamicznie rozwijać - powiedziała Agata Wojtyszek.

25.09.2018 Kielce. KCK. Konwencja wyborcza Porozumienia Samorządowego Wojciecha LubawskiegoFot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Konwencję wyborczą zorganizowano na małej scenie Kieleckiego Centrum Kultury.

Pełne listy do Rady Miasta Kielce

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution