101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Wojciech Lubawski z poparciem wicepremiera Jarosława Gowina

Data publikacji: 25.09.2018 15:16
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Jarosław Gowin  prezes Porozumienia i Wojciech Lubawski  prezydent Kielc

Jarosław Gowin - prezes Porozumienia i Wojciech Lubawski - prezydent Kielc
Kielce. 25.09.2018 / Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Wicepremier Jarosław Gowin, prezes Porozumienia wchodzącego w skład Zjednoczonej Prawicy, oficjalnie poparł Wojciecha Lubawskiego przed jesiennymi wyborami samorządowymi. Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego podkreślił, że poparcie dla prezydenta Kielc jest konsekwencją jego pracy dla samorządu.

- Popierałem pana prezydenta także w 2010 i 2014 roku, dlatego że jest świetnym gospodarzem Kielc. Na przestrzeni wielu lat obserwowałem jak miasto dzięki jego przywództwu i jego energii się rozwija, dlatego nie mam wątpliwości, że także dzisiaj jest najlepszym kandydatem na prezydenta Kielc - dodaje.

Prezydent Wojciech Lubawski podkreśla, że jest wdzięczny za kolejne poparcie jakie otrzymał ze strony Zjednoczonej Prawicy, co jest dla niego niezwykle ważne przed wyborami samorządowymi.

- Myślę, że przez ostatnie cztery kadencje nie zawiodłem, dlatego jeżeli wygram nie zawiodę również w piątej, po to, by ciężko pracować dla dobra Kielc i dobra mieszkańców. Jestem także patronem Porozumienia Samorządowego Wojciecha Lubawskiego, z którym wystawiamy pełne listy do Rady Miasta. Jednocześnie współpracujemy ściśle z listami Prawa i Sprawiedliwości, jesteśmy koalicjantami i nie wyobrażam sobie, aby było inaczej. Mam również nadzieję, że w zbliżającej się kadencji uzyskamy większość - dodaje.

Renata Janik - doradca wicepremiera Jarosława Gowina, wicepremier Jarosław Gowin - prezes Porozumienia i Wojciech Lubawski - prezydent KielcKielce. 25.09.2018 / Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Wojciech Lubawski zaznacza, że liczy także na zwycięstwo Zjednoczonej Prawicy w województwie, ponieważ Kielcom jest potrzebny partner, który będzie rozumiał miasto także w sejmiku i zarządzie województwa.

W konferencji prasowej wicepremiera Jarosława Gowina i prezydenta Kielc Wojciecha Lubawskiego na kieleckim Rynku, wzięli udział także, kandydaci Porozumienia w wyborach do Rady Miasta i Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego.

Dziś o godzinie 18.00 w KCK odbędzie się konwencja wyborcza Porozumienia Samorządowego Wojciecha Lubawskiego.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution