101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Porozumienie i Zjednoczona Prawica razem do wyborów. Przedstawiono kandydatów

Data publikacji: 25.09.2018 16:05
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Konferencja prasowa wicepremiera Jarosława Gowina oraz posła Michała Cieślaka
Jędrzejów. 25.09.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Wicepremier Jarosław Gowin oraz poseł na Sejm Michał Cieślak zaprezentowali w Jędrzejowie kandydatów do Sejmiku Wojewódzkiego oraz na burmistrzów i wójtów startujących z list Porozumienia oraz Zjednoczonej Prawicy w powiecie jędrzejowskim.

Jarosław Gowin przypomniał, że zdecydowano wraz z premierem Jarosławem Kaczyńskim i ministrem Zbigniewem Ziobro, o to, by obóz Zjednoczonej Prawicy wystawiał wspólne listy do sejmików wojewódzkich. Kandydatem w okręgu jędrzejowskim i buskim będzie Maciej Gawin z Buska-Zdrój, obecny radny miejski, wicedyrektor kieleckiego KRUS.

- Jeżeli chodzi o wybory na innych szczeblach samorządowych pozostawiliśmy decyzje strukturom lokalnym poszczególnych partii - dodał wicepremier.

Podczas konferencji Jarosław Gowin udzielił poparcia obecnym samorządowcom z listy PiS, Marcinowi Piszczkowi burmistrzowi Jędrzejowa oraz Krzysztofowi Nowakowi, wójtowi gminy Słupia Jędrzejowska. Jak powiedział to doświadczeni samorządowcy

- Dlatego wzywam zwolenników Porozumienia i Zjednoczonej Prawicy oraz ludzi dobrej woli do tego, aby w wyborach oddali na nich głos - powiedział Jarosław Gowin.

Jak dodał, Porozumienie w powiecie jędrzejowskim wystawia wielu swoich kandydatów. Kandydatem na burmistrza Sędziszowa jest Bożena Wójcik, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Sędziszowie, która po wyborach zadeklarowała zadbać o oświatę, zlikwidować dzikie wysypiska śmieci, rozpocząć budowę mieszkań socjalnych i komunalnych, a także pozyskiwać inwestorów w celu zwiększenia miejsc pracy.

Kandydatem Porozumienia na burmistrza Małogoszcza jest przedsiębiorca Grzegorz Sołtys. Jak powiedział, chciałby wprowadzić gminę w XXI wiek poprzez wykorzystanie funduszy unijnych, a także wsparcie finansowe rządu reprezentowanego przez  premiera Jarosława Gowina.

Kandydatką Porozumienia Jarosława Gowina na wójta gminy Oksa jest  Ewa Cholerzyńska. Porozumienie wspiera również kandydata na wójta gminy Sobków Stanisława Ossowskiego, który startuje z własnego komitetu - Przyjazna Gmina.

Komitet Porozumienie Jarosława Gowina wystawił swoich kandydatów do rad gmin Oksa, Małogoszcz i Sędziszów. Zarejestrowana została także lista Komitetu Wyborczego Porozumienia Jarosława Gowina do powiatu jędrzejowskiego z okręgu 2 Małogoszcz.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution