101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Polonez na kieleckim Rynku

Data publikacji: 27.09.2018 14:53 / Data aktualizacji: 27.09.2018 16:49
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Polonez na kieleckim Rynku

Polonez na kieleckim Rynku
Kielce. 27.09.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Kilkaset osób tańczyło w czwartek poloneza na kieleckim rynku. Projekt „Sto par na stulecie odzyskania niepodległości” to pomysł Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Kielcach oraz Samorządowego Ośrodka Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach.

We wspólnym tańcu wzięli udział młodzi ludzie z Francji, Grecji i kilku innych europejskich krajów, którzy do stolicy województwa świętokrzyskiego przyjechali w ramach wymiany uczniowskiej Erasmus +. Jak mówi Witalij Klimowicz, nauczyciel w gimnazjum imienia Ignacego Kraszewskiego w Wilnie tańczenie poloneza jest ważnym symbolem.

- Symbolem tego, że jesteśmy razem i wspólnie możemy wiele zdziałać. My często o tym zapominamy. Ten wspólny polonez to wyjątkowe wydarzenie, które każdy z uczestników będzie pamiętał - twierdzi Witalij Klimowicz.

Iwona Kijewska, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 informuje, że wspólny polonez na kieleckim Rynku jest tylko jednym z wielu projektów, które jej szkoła organizuje z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Wcześniej odbył się między innymi konkurs wiedzy o marszałku Józefie Piłsudskim.

Młodzi ludzie spotkali się w czwartek również z Wojciechem Lubawskim, prezydentem Kielc. Jak podkreślał prezydent, to od młodych ludzi zależy przyszłość nie tylko ich miast, ale Europy i Świata. Wojciech Lubawski nie ukrywał, że cieszy go, iż Kielce są popularne wśród uczestników projektu Erasmus +.

- Widać, że im się tu podoba. To bardzo dobrze, Kielce mają się czym chwalić. A jeśli nasze miasto będzie się im dobrze kojarzyć, to ci młodzi ludzie z Hiszpanii, Włoch, czy Grecji, być może wrócą do nas już jako dorośli - mówi prezydent.

Podczas spotkania z młodymi ludźmi Wojciech Lubawski przypomniał też historię walki naszego kraju o niepodległość.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution