101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Wojciech Lubawski: mamy szeroką ofertę dla miłośników muzyki

Data publikacji: 01.10.2018 08:31
Autor: Katarzyna Podraza / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Wojciech Lubawski  prezydent Kielc

Wojciech Lubawski - prezydent Kielc
Fot. Karol Żak / Radio Kielce

- Miasto Kielce proponuje mieszkańcom szeroką ofertę imprez muzycznych - powiedział na naszej antenie prezydent Kielc, Wojciech Lubawski. W ciągu ostatnich miesięcy w stolicy województwa świętokrzyskiego odbyły się różnorodne wydarzenia muzyczne, wśród nich: Kielce ROCKkują, Festiwal Muzyki Tanecznej i Memorial to Miles. Kielczanie mieli możliwość posłuchać brzmień rockowych, disco polowych, ale też muzyki jazzowej.

- Dramatem by było, gdyby prezydent miasta preferował i finansował tylko swoje gusta muzyczne, a nie patrzył na to, co chce społeczność. Bo tak naprawdę 80 procent ludzi woli muzykę łatwą, lekką i przyjemną, a poza tym bawią się przy tej muzyce wyjątkowo fantastycznie. Ja byłem zauroczony ich postawą - mówi prezydent Kielc.

Natomiast - jak zaznaczył Wojciech Lubawski - zupełnie inaczej jest podczas festiwalu jazzowego.

- Jesteśmy po koncertach Memorial To Miles, tam się nie bawią, ale koncentrują i skupiają. Wydaje mi się, że to pięknie, jak ludzie tańczą, jak się cieszą, jak są radośni - dodał prezydent.

Trwający od zeszłego czwartku festiwal jazzowy wielokrotnie zapełnił po brzegi Dużą Scenę Kieleckiego Centrum Kultury. Pytani przez nas pasjonaci tego gatunku muzyki podkreślali bardzo dobrą organizację imprezy.

Na przestrzeni lat na scenie KCK wystąpiły gwiazdy międzynarodowego formatu, m.in. Kenny Garrett, Dave Liebman, Jakob Bro, Omar Sosa czy Gregoire Maret oraz czołowi polscy instrumentaliści m.in. Tomasz Stańko, Marek Napiórkowski, Leszek Możdżer, Włodek Pawlik i wielu innych.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution