101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Dariusz Daszkiewicz: Bieniek może być następcą Kubiaka w roli kapitana reprezentacji Polski

Data publikacji: 02.10.2018 18:45
Autor: Jakub Rożek / Kategoria: Sport
Komentarze
Środkowy  reprezentacji Polski Mateusz Bieniek z prawej

Środkowy reprezentacji Polski Mateusz Bieniek (z prawej)
Fot. Polski Związek Piłki Siatkowej

Mateusz Bieniek to jedyny siatkarz z naszej „złotej”, mistrzowskiej reprezentacji, który w swojej karierze grał w kieleckim klubie. Jest wychowankiem Norwida Częstochowa.

Popularny „Bieniu” w 2013 roku, jako 19-latek, zasilił Effectora Kielce i występował nad Silnicą przez trzy sezony, stając się jednym z najlepszych środkowych bloku w Polsce. W maju 2016 roku, po wygaśnięciu kontraktu z Effectorem, został zawodnikiem ZAKSY Kędzierzyn Koźle, z którą wywalczył mistrzostwo i wicemistrzostwo kraju.

W reprezentacji Polski po raz pierwszy zagrał 28 maja 2015 roku jako zawodnik Effectora w meczu z Rosją podczas Ligi Światowej. Debiut wypadł fantastycznie: Mateusz Bieniek zdobył wówczas 14 punktów i został wybrany najbardziej wartościowym zawodnikiem spotkania.

- To jest bardzo ambitny chłopak z mentalnością zwycięzcy. Jeżeli Michał Kubiak zakończy swoją karierę to, według mnie, Mateusz Bieniek jest kandydatem na następnego kapitana polskiej reprezentacji. On nigdy „nie pęka”, a trudne momenty na boisku jeszcze go dodatkowo motywują, a nie deprymują – powiedział o „Bieniu” jego trener z kieleckiego Effectora Dariusz Daszkiewicz.

We wtorek, Mateusz Bieniek został odznaczony przez prezydenta RP Andrzeja Dudę Złotym Krzyżem Zasługi za wybitne osiągnięcia sportowe.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution