101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Nowi funkcjonariusze w szeregach świętokrzyskiej policji

Data publikacji: 03.10.2018 11:53 / Data aktualizacji: 03.10.2018 18:54
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy policji
Kielce. 03.10.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

37 funkcjonariuszy wstąpiło w szeregi świętokrzyski policji. Mundurowi złożyli uroczyste ślubowanie. Rotę przysięgi przyjął Komendant Wojewódzki Policji nadinspektor Dariusz Augustyniak. W trakcie uroczystości kilkudziesięciu policjantów odebrało odznaczenia prezydenta RP za długoletnią służbę. Do garnizonu trafiło także 9 nowych radiowozów, w tym dwa nieoznakowane BMW.

Dariusz Augustyniak, podczas uroczystości zwrócił uwagę, że świętokrzyski garnizon jako jedyny w Polsce nie ma wolnych etatów.  

- Jest to na pewno powód do radości, ponieważ policjanci mogą spokojnie pełnić swoje obowiązki, nie muszą wykonywać pracy za swoich kolegów. To bezpośrednio przekłada się na bezpieczeństwo w naszym regionie - dodaje Augustyniak.

Wśród funkcjonariuszy, którzy przyjęli w środę ślubowanie była między innymi Joanna Zawadzka. Jak przyznała, zdecydowała się na służbę, ponieważ chce nieść pomoc innym. Dodaje, że funkcjonariusze mogą liczyć na ścieżkę rozwoju zawodowego w poszczególnych wydziałach policji. 

- Praca w policji nie jest łatwa. Mam tego świadomość. Ale jest to praca, w której można nieść pomoc innym. Poza tym służba w policji gwarantuje także ciekawą ścieżkę rozwoju - dodaje policjantka.

Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski podkreśliła, że mieszkańcy ziemi świętokrzyskiej mogą czuć się bezpieczni. Przypomniała, że nasze województwo uznawane jest za najbezpieczniejszy z regionów w kraju.

 - Gratuluje, wszystkim zasłużonym i wyróżnionym. Gratuluje i dziękuje także młodym policjantom za podjęcie służby, ponieważ jest to trudna i wymagające wyzwanie - dodała Agata Wojtyszek.

Funkcjonariusze po siedmiomiesięcznym przeszkoleniu trafią do oddziałów terenowych i oddziałów prewencji. Do ich zdań oprócz patrolowania miast w naszym regionie będzie należało także zabezpieczanie imprez masowych.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution