101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Nowe miejsce dla bezdomnych w Starachowicach

Data publikacji: 03.10.2018 11:54
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Program Interwencja. Noclegownia przy ulicy Szkolnej w Starachowicach

Program Interwencja. Noclegownia przy ulicy Szkolnej w Starachowicach
Starachowice. 05.09.2018 / Fot. Krzysztof Bujnowicz / Radio Kielce

Nowa noclegownia dla bezdomnych ma powstać w Starachowicach. Na potrzeby placówki zostanie zaadaptowany budynek przy ulicy Rogowskiego, który miasto przejęło po zmarłym właścicielu. Prezydent Starachowic Marek Materek informuje, że obecnie załatwiane są formalności, a ratusz zarezerwował pieniądze na przygotowanie dokumentacji technicznej.

Po uzyskaniu pozwolenia na budowę, w Banku Gospodarstwa Krajowego zostanie złożony wniosek o dofinansowanie adaptacji budynku na potrzeby noclegowni.

Wiceprezydent miasta Jerzy Miśkiewicz dodaje, że warunki w nowej lokalizacji będą uwzględniać różne potrzeby bezdomnych. W budynku mieścił się wcześniej dom mieszkalny i warsztat, dlatego są do niego doprowadzone media. Niedaleko mieści się jadłodajnia prowadzona przez Caritas.

Obecna noclegownia mieści się w budynku przy ulicy Szkolnej. Potrzebujący mogą z niej korzystać od godz. 19.00, do 7.00. Podopieczni placówki zwracają uwagę, że chcieliby mieć możliwość przebywania tam przez całą dobę. Są wśród osoby, które powinny leżeć. Taka możliwość wymagałaby jednak zmiany charakteru noclegowni na schronisko, a ta na razie nie jest rozważana.

Noclegownia ma zapewnić ciepło i miejsce do spania, a warunkiem korzystania jest pozostawanie w stanie trzeźwości. Obecna placówka dysponuje 25 miejscami, w okresie letnim korzysta z niej około 10 osób, a zimą jest ich więcej, ale liczba ta nigdy nie jest stała.

Nowe miejsce dla bezdomnych ma zostać ukończone do końca 2020 roku.

Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution