101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Konflikt w LM. Oficjalne stanowisko PGE Vive Kielce

Data publikacji: 04.10.2018 09:03
Autor: Marek Cender / Kategoria: Sport
Komentarze
PGE Vive  RheinNeckar Loewen

PGE Vive - Rhein-Neckar Loewen
Kielce. 22.09.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Klub Sportowy PGE Vive wydał oświadczenie w sprawie trwającego od początku sezonu konfliktu w sprawie reklam na meczach Ligi Mistrzów.

Przypomnijmy, kielczanie odmówili reklamowania na strojach jednego z głównych sponsorów rozgrywek właściciela gazociągu Nord Stream 2. Sami zaś zrezygnowali z umieszczania logo swojego głównego sponsora firmy PGE. Zdaniem klubu i państwowego koncernu energetycznego obydwie, rywalizujące ze sobą firmy pozostają w konflikcie branżowym.

Mistrzowie Polski zapłacili już pierwszą karę za brak porozumienia, a nieoficjalnie mówi się, że całość kosztów pokryła PGE. Ponadto nasz zespół wyraził chęć kompromisu w postaci umieszczenia na koszulkach reklamy zastępczej, tzw. sponsora charytatywnego PLAY International.

Jednocześnie zarząd klubu cały czas deklaruje chęć kontynuowania negocjacji, które pozwoliłyby rozwiązać problem.

Przypomnimy, podobną decyzję podjęły władze drugiego polskiego klubu występującego w Lidze Mistrzów Orlenu Wisły Płock.

Pełny tekst oświadczenia PGE Vive Kielce:

OŚWIADCZENIE KS VIVE Handball Kielce S.A. w sprawie reklam sponsora rozgrywek Ligi Mistrzów

KS VIVE Handball Kielce S.A. przed rozpoczęciem sezonu 2018/2019 podpisał bardzo ważną umowę z firmą PGE S.A, na mocy której firma ta została sponsorem tytularnym drużyny PGE VIVE Kielce i ma strategiczne znaczenie dla Klubu. W efekcie tego zdecydowaliśmy o nieeksponowaniu logotypu innego sponsora wskazanego przez EHF na koszulkach naszych zawodników.

Istotnym faktem w zaistniałej sytuacji jest to, iż otrzymaliśmy informację o sponsorze premium Ligi Mistrzów w postaci Nord Stream 2 we wrześniu, a zgodnie z regulaminem rozgrywek VELUX EHF Champions League informacja o sponsorach i partnerach EHF/EHF Marketing powinna być przekazana do 15 sierpnia 2018. Już w sierpniu, po otrzymaniu informacji o wyłącznościach branżowych na sezon (nie wiedząc jeszcze, że Nord Stream 2 zostanie sponsorem Ligi Mistrzów), informowaliśmy EHF Marketing o naszej umowie z głównym sponsorem i kolizji branżowej.

KS VIVE Handball Kielce S.A. jest zobligowany do ochrony interesów swojego Sponsora Tytularnego, jakim jest PGE S.A. Tymczasem, Nord Stream 2 jest postrzegany w Polsce jako projekt stanowiący zagrożenie dla takich wartości jak solidarność i bezpieczeństwo energetyczne naszego kraju. Przypominamy, iż nasz sponsor tytularny PGE S.A. jest jedną z największych firm z sektora energetycznego w Polsce.

Nasz Klub akceptuje kompromisowe rozwiązanie, jakim jest umieszczenie na rękawkach zawodników reklamy zastępczej – tj. partnera charytatywnego PLAY International we wszystkich meczach Ligi Mistrzów.

KS VIVE Handball Kielce S.A. jest gotowy kontynuować dialog w celu uzyskania kompromisu zarówno z EHF jak i EHF Marketing.

Zarząd Klubu

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution