101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Strażacy z Chmielnika mają nową siedzibę

Data publikacji: 07.10.2018 07:46 / Data aktualizacji: 07.10.2018 17:09
Autor: Marcin Różyc / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Chmielnik. Otwarcie strażnicy Jednostki RatowniczoGaśniczej nr 4. Na zdjęciu od lewej Sławomir Karwat  Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach Paweł Wójcik  burmistrz Chmielnika Agata Wojtyszek  wojewoda świętokrzyski Krzysztof Słoń  senator PiS Adam Czajka  Świętokrzyski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej

Chmielnik. Otwarcie strażnicy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 4. Na zdjęciu (od lewej): Sławomir Karwat - Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach, Paweł Wójcik - burmistrz Chmielnika, Agata Wojtyszek - wojewoda świętokrzyski, Krzysztof Słoń - senator PiS, Adam Czajka - Świętokrzyski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej
Chmielnik. 07.10.2018 / Fot. Marcin Różyc / Radio Kielce

W Chmielniku po generalnym remoncie otwarto Strażnicę Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 4. Strażacy przejęli budynek od nadleśnictwa. Jego remont był współfinansowany z programu Modernizacji Służb Mundurowych.

Prace remontowe kosztowały około 5 milionów złotych. Budynek został ocieplony, dobudowano garaże, a także przebudowano pomieszczenia służbowe i socjalne. Brygadier Szymon Kurski, dowódca jednostki w Chmielniku, mówi, że rozpoczęła się nowa epoka dla chmielnickich strażaków.

- Mamy nowy, bardzo duży teren. Znajduje się tu także boisko do uprawiania sportu, bo ratownicy też muszą dbać o kondycję fizyczną. Mamy także nowe sale szkoleniowe i dużą bazę magazynową. W takich warunkach o wiele prościej i łatwiej jest pełnić służbę i pomagać ludziom - mówi bryg. Szymon Kurski.

Nadbrygadier Adam Czajka, Świętokrzyski Komendant Wojewódzki PSP w Kielcach, także uważa, że to historyczna chwila dla strażaków z Chmielnika.

- To ważny dzień także dla całego powiatu kieleckiego, a nawet województwa świętokrzyskiego. Jest to jeden z najnowocześniejszych obiektów, który odgrywa bardzo ważną rolę operacyjną w naszym regionie - zaznacza szef świętokrzyskich strażaków.

Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski, cieszy się, że mieszkańcy regionu będą bardziej bezpieczni. Jak zaznacza jest to jednym z priorytetów rządu Prawa i Sprawiedliwości.

- Zadanie, które było tutaj wykonywane realizowano z programu modernizacji służb mundurowych.  Ma to służyć rozwojowi policji i straży pożarnej. Nowa jednostka w Chmielniku jest bardzo ważna dla lokalnej społeczności, czekano na nią bardzo długo - zaznacza wojewoda.

W uroczystym otwarciu strażnicy udział wziął burmistrz Chmielnika Paweł Wójcik.

- To piękny dzień, na który czekaliśmy bardzo długo. Każda taka inwestycja to wielka radość dla mnie i mieszkańców naszej gminy. Bardzo się z tego cieszymy - podkreślił burmistrz.

Senator Krzysztof Słoń z Prawa i Sprawiedliwości uważa, że dzięki nowej strażnicy mieszkańcy tej części regionu będą czuli się bezpieczniej, a zarazem poprawi się komfort pracy strażaków.

- W tym miejscu będą mogli odpocząć, tutaj będą przechowywać sprzęt służący do tego, żeby ratować ludzi nawet w najtrudniejszych sytuacjach. To ważny sygnał płynie dziś z Chmielnika, który pokazuje że Polska dba o swoich funkcjonariuszy - zaznacza parlamentarzysta.

Otwarciu strażnicy towarzyszyły inne wydarzenia m.in. koncert orkiestry dętej. Strażacy zaprezentowali także swoje umiejętności i pokazali jak wyglądają akcje ratunkowe na określonych wysokościach.

W JRG nr 4 w Chmielniku służbę pełni 35 strażaków.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution