101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Strawczyn i Bieliny wśród najlepszych

Data publikacji: 08.10.2018 13:30
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

01.05.2017 Góry Świętokrzyskie. Widok na Bieliny.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Gminy Strawczyn i Bieliny wśród najlepszych samorządów w kraju, w rankingu przygotowanym przez dziennik „Rzeczpospolita". Najlepiej działające samorządy wyłaniane są na podstawie danych finansowych oraz kryteriów, takich jak efektywny rozwój i dbałość o jakość życia mieszkańców.

W kategorii gmin wiejskich Strawczyn zajął drugie miejsce, a Bieliny czwarte.

Wójt Strawczyna Tadeusz Tkaczyk stwierdził, że nagroda pokazuje, że rozwój gminy utrzymuje się na wysokim poziomie. W ubiegłym roku gmina była liderem rankingu.

- Słuchamy mieszkańców, reagujemy na ich potrzeby, to wysokie miejsce, to również ich zasługa - dodaje Tadeusz Tkaczyk.

Wójt podkreśla, że do największych osiągnięć infrastrukturalnych w ostatnich latach należy między innymi modernizacja oświetlenie ulicznego. Wymieniono ponad 2,5 tysiąca lamp, dzięki czemu cała gmina jest oświetlana energooszczędnymi lampami typu LED. Najważniejszym zadaniem na najbliższe lata będzie dokończenie budowy sieci kanalizacyjnej i budowa drugiej oczyszczalni ścieków.

O pięć pozycji w stosunku do ubiegłorocznego rankingu awansowała gmina Bieliny. Wójt Sławomir Kopacz przyznaje, że nagroda jest efektem ciężkiej pracy samorządu oraz dobrej współpracy z mieszkańcami.

- Bardzo się cieszę z tej nagrody, ponieważ jest to dostrzeżenie aktywności mieszkańców. Gmina rozwija się zarówno infrastrukturalnie, jak i społecznie i to jest najważniejszy element - powiedział Sławomir Kopacz

Wójt dodaje, że do najważniejszych inwestycji w najbliższych latach będzie należeć budowa kanalizacji w południowej części gminy. Powstanie ponad 30 kilometrów sieci. 

Ranking Samorządów  jest organizowany przez "Rzeczpospolitą" już od 14 lat.

Dzisiaj prestiżowa nagroda powędrowała także do gminy Chęciny. Jako jedyna gmina w województwie świętokrzyskim i siódma w kraju została wyróżniona Europejskim Znakiem Zarządzania w Samorządzie Terytorialnym przyznawanym przez Radę Europy.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution