101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Przyszli lekarze rozpoczęli nowy rok akademicki

Data publikacji: 08.10.2018 15:12
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Uroczysta immatrykulacja na Wydziale Lekarskim UJK. Wręczenie legitymacji studenckich
Kielce. 08.10.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

"Wykształcenie jest najlepszą bronią, aby zmieniać oblicze świata". Tym cytatem Nelsona Mandeli zwróciła się do studentów kierunków medycznych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego profesor Marianna Janion, dziekan Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu. Dziś odbyła się uroczysta immatrykulacja nowych żaków. Profesor podkreśla, że UJK jest chlubą regionu, do czego w dużej mierze przyczynia się wydział medyczny.

- Kształci się u nas prawie 3 tysiące studentów na 9 kierunkach. Prowadzimy też studia doktoranckie. Mamy świetną, kreatywną kadrę oraz doskonałą bazę jeżeli chodzi o nauki podstawowe. Ściśle współpracujemy też z Wojewódzkim Szpitalem Zespolonym oraz Świętokrzyskim Centrum Onkologii - mówi profesor Janion.

Wśród tegorocznych wyzwań dziekan Marianna Janion widzi przede wszystkim dalszą rozbudowę i doposażenie wydziału. Realizowanych jest obecnie kilka dużych projektów, między innymi utworzenie centrum symulacji medycznych dla pielęgniarek i położnych oraz doposażenie zakładów naukowych i laboratoriów. Uczelnia stara się również o dofinansowanie na utworzenie nowoczesnego centrum symulacji medycznych dla lekarzy, gdzie studenci będą mogli ćwiczyć przeprowadzanie różnych zabiegów.

Maciej Guła rozpoczął właśnie studia na kierunku zdrowie publiczne. Jak mówi, UJK robi wrażenie nowoczesnością, a poza tym jest duża szansa na znalezienie dobrej pracy po zakończeniu nauki.
Na dobre zatrudnienie liczy również Luiza Jarosz, która rozpoczęła studia magisterskie również na kierunku zdrowie publiczne.

Krzysztof Słoń, senator Prawa i Sprawiedliwości podkreśla, że ogromnie ważne jest, że kielecka uczelnia kształci w zawodach medycznych, których obecnie bardzo brakuje nie tylko w regionie, ale i w kraju. Widać to zwłaszcza na przykładzie lekarzy. Jego zdaniem uczelnia zapewni młodym ludziom dobre wykształcenie i  umiejętności. W UJK studiuje obecnie ponad 550 przyszłych lekarzy.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution