101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Coraz bliżej powstania Głównego Urzędu Miar

Data publikacji: 08.10.2018 16:42
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Nadzwyczajna sesja Rady Miasta w Kielcach

Nadzwyczajna sesja Rady Miasta w Kielcach
Kielce. 08.10.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Kieleccy radni wyrazili zgodę na przekazanie gruntów miejskich pod Telegrafem dla tworzącego się konsorcjum, które ma wybudować i prowadzić Laboratoria Głównego Urzędu Miar. Uchwała, którą podjęto zakłada, że 21 procent udziałów w gruntach, na których mają się mieścić laboratoria zostało przekazane Politechnice Świętokrzyskiej, a pozostała część przeszła w ręce lidera projektu, którym będzie GUM.

Filip Pietrzyk, dyrektor wydziału gospodarki nieruchomościami i geodezji przekonuje, że  inwestycja będzie motorem napędowym do rozwoju nie tylko Kielc, ale całego regionu. - W innych krajach, gdzie istnieją takie kampusy powstają także liczne firmy, które współpracują z laboratoriami prowadzą działalność badawczą. Laboratorium na pewno przyczyni się do rozwoju Kielc – powiedział Filip Pietrzyk

Udział w sesji wzięła poseł Anna Krupka. Komentując podjętą uchwałę stwierdziła, że laboratoria, które powstaną w Kielcach dadzą impuls rozwojowy miastu. - Jestem przekonana, że w tej ogólnopolskiej instytucji znajdą prace młodzi zdolni mieszkańcy naszego regionu. Budowa usprawni współpracę miedzy kieleckimi uczelniami, a biznesem - stwierdziła.

Jarosław Karyś, Komisja Ładu Przestrzennego i Gospodarki Nieruchomościami stwierdził, że jest zadowolony, że prace zmierzające do powstania kampusu nabierają tempa. – Będziemy mieli w Kielcach jedne z najważniejszych ośrodków naukowych w kraju – dodaje radny.

Podjęta uchwała pozwoli konsorcjum GUM-u i Politechniki Świętokrzyskiej na ubieganie się o unijne dofinansowanie inwestycji. Budowa laboratorium może kosztować nawet 200 milionów złotych.

Kieleccy radni zgodzili się także, aby przekazać dodatkowe 700 tys. złotych na rozstrzygnięcie przetargu dotyczącego budowę Centrum Kształcenia Praktycznego. Dominik Kraska, dyrektor uspokaja, że harmonogram prac nie jest zagrożony, a budowa może rozpocząć się jeszcze w tym roku. W listopadzie zamierzamy przekazać prac budowy wykonawcy. Budowa miałaby potrwać siedemnaście miesięcy

Centrum Kształcenia Praktycznego powstanie kosztem prawie 40 milionów złotych. Inwestycje wykona firma Anna Bud.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution