Data publikacji: 08.10.2018 17:44
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
Komentarze

Maciej Giemza, KTM Novi Korona Kielce

Maciej Giemza z ORLEN Team zajął wśród motocyklistów 13. miejsce na 4. etapie Rajdu Maroka. Wygrał Australijczyk Tobby Price. W kategorii juniorów 23–letni kielczanin był trzeci. Przegrał nieznacznie ze swoim klubowym kolegą Maciejem Tomiczkiem i Chilijczykiem Jose Ignacio Cornejo.

Zawodnikom startującym w Rajdzie Maroka, ostatniej tegorocznej rundzie mistrzostw świata FIM cross – country, do pokonania pozostał już tylko ostatni 5. etap z Arfud do Fezu.

Maciej Giemza jest liderem Pucharu Świata juniorów. Mieszkający w Piekoszowie motocyklista ma na koncie 74 punkty i o 18 wyprzedza Jose Ignacio Cornejo i o 46 Luciano Benavidesa z Argentyny. Wychowanek KTM Novi Korona Kielce sięgnął po to trofeum także w zeszłym roku. Jeśli dojedzie do mety w Fezie, znów stanie na najwyższym stopniu podium.