101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Kampania „Pola Nadziei” przypomina, aby nie być obojętnym wobec chorych

Data publikacji: 09.10.2018 07:15
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
05.05.2017 Kielce. Marsz Żonkila.  Zaingurował akcję  Pola Nadziei

05.05.2017 Kielce. Marsz Żonkila. Zaingurował akcję „Pola Nadziei”
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W Kielcach po raz kolejny zainaugurowana zostanie ogólnopolska kampania „Pola Nadziei”. Jej celem jest szerzenie idei hospicyjnej, uwrażliwianie społeczeństwa na potrzeby osób terminalnie chorych, propagowanie postaw otwartych na cierpienie drugiego człowieka oraz zachęcanie dzieci i młodzieży do angażowania się w pomoc potrzebującym i zbieranie środków na funkcjonowanie hospicjum - przypomina ksiądz Stanisław Słowik, dyrektor Caritas Diecezji Kieleckiej.

- Cyklicznie, poprzez tę kampanię chcemy zwrócić uwagę całej społeczności na słabość, kruchość ludzkiego życia i potrzebę pomagania osobom ciężko chorym, cierpiącym zwłaszcza w tym ostatnim momencie życia - mówi ksiądz Stanisław Słowik.

Symbolem kampanii „Pola Nadziei” jest żółty żonkil, który zasadzony jesienią, rozkwita wiosną i jest rozdawany podczas kwest wśród darczyńców.

Uroczystość rozpocznie o godzinie 11.00 msza święta w kaplicy hospicyjnej przy ulicy Mieszka I. Będzie jej przewodniczył bp Andrzej Kaleta. Podczas spotkania zaprezentowane zostaną również założenia „Pól Nadziei” oraz plany na najbliższą kampanię. Po inauguracji zaplanowano wspólne sadzenie cebulek żonkili na rabacie przy hospicjum.

- W ramach kampanii przez okres jesienno-zimowy w szkołach organizować będziemy spotkania informacyjno-edukacyjne z młodzieżą. Natomiast wiosną, kiedy żonkile zakwitną, wolontariusze rozdawać je będą osobom, które wrzucą datek do puszki i w ten sposób zasilą budżet hospicjum - dodaje ksiądz Stanisław Słowik.

„Pola Nadziei” po raz pierwszy zorganizowane zostały w Wielkiej Brytanii 15 lat temu. W Polsce akcja odbywa się od 2005 roku, a w Kielcach od 2011 roku.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution