101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Kukiz'15 chce zlikwidować opłaty targowe

Data publikacji: 09.10.2018 13:32
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Kielce. Konferencja Kukiz15 na Miejskim Placu Targowym. Na zdjęciu od lewej Marcin Markiewicz  kandydat do rady miasta Kielce Anna Kochanek  kandydatka do rady miasta Magdalena FogielLitwinek  prezes Kukiz15 kandydatka do sejmiku województwa Rafał Włodarczyk  kandydat do rady miasta

Kielce. Konferencja Kukiz’15 na Miejskim Placu Targowym. Na zdjęciu (od lewej): Marcin Markiewicz - kandydat do rady miasta Kielce, Anna Kochanek - kandydatka do rady miasta, Magdalena Fogiel-Litwinek - prezes Kukiz’15, kandydatka do sejmiku województwa, Rafał Włodarczyk - kandydat do rady miasta
Kielce. 09.10.2018 / Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Przedstawiciele stowarzyszenia Kukiz'15 chcą ułatwić działalność drobnym przedsiębiorcom z kieleckich bazarów. Jednym z głównych pomysłów kandydatów na radnych stowarzyszenia jest między innymi likwidacja opłaty targowej, czy ułatwienia w handlu bezpośrednim rolnikom i drobnym kupcom, którzy sprzedają swoje produkty na kieleckim placu targowym.

Zdaniem Magdaleny Fogiel-Litwinek, prezes Kukiz’15 w województwie świętokrzyskim, kielecki bazar może stać się wizytówką miasta, a także miejscem gdzie mieszkańcy będą mogli w komfortowych warunkach dokonać zakupów między innymi produktów spożywczych bezpośrednio od lokalnych od rolników, czy sadowników.

- W tej chwili rolnicy sprzedają między innymi jabłka na skupie po około 18 groszy za kilogram, podczas gdy na targowisku kupujemy je za 4 czy 5 złotych. Dlatego chcielibyśmy, aby opłata dla pośredników nie była aż tak wysoka. To powinno umożliwić drobnym rolnikom, czy działkowcom w korzystnej cenie sprzedawać swoje produkty - dodaje.

Magdalena Fogiel-Litwinek podkreśla, że obecnie drobni handlowcy przegrywają z zagranicznymi  sieciami handlowymi, które mogą liczyć na ulgi podatkowe, w przeciwieństwie do lokalnych przedsiębiorców.

Jak podkreśla Marcin Markiewicz, kandydat Kukiz’15 do Rady Miasta, prawie osiemdziesiąt  procent polskiej gospodarki opiera się na małych i drobnych przedsiębiorcach, dlatego należy wspierać także te osoby, które na co dzień prowadzą swoją działalność na kieleckim placu targowym.

- Takie miejsca często pełnią rolę swego rodzaju inkubatorów przedsiębiorczości. To tutaj powstają pierwsze firmy, w których przedsiębiorcy zdobywają szlify w prowadzeniu działalności gospodarczej. Wiemy, że może to być wstęp do wielkiego biznesu, którego brakuje zarówno w Kielcach jak i województwie - dodaje.

Anna Kochanek, kandydatka na radną, podkreśla, że członkowie stowarzyszenia jako przyszli radni będą zabiegać o to, aby poprawić warunki pracy przedsiębiorców na kieleckich bazarach.

- Obecnie zwłaszcza przy złej pogodzie warunki pracy na kieleckim placu targowym przypominają te jakie panują w krajach trzeciego świata. Alejki pomiędzy straganami są pełne błota, a niektóre ze straganów mają dziurawe dachy, lub wcale nie posiadają zadaszenia - dodaje.

Przedstawiciele stowarzyszenia Kukiz’15 podkreślają, że po wyborach samorządowych, jako przyszli radni będą zabiegać o to, aby doszło do porozumienia między ratuszem, a właścicielami  targowiska miejskiego. Docelowo ma to skutkować przebudową tego miejsca, czyniąc je przyjaznym zarówno dla lokalnych przedsiębiorców, jak i klientów.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution