101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

„Szalone Nożyczki” na deskach kieleckiego teatru

Data publikacji: 09.10.2018 19:04
Autor: Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Kultura
Komentarze

Kielce. Spektakl „Szalone nożyczki” w Teatrze im. Stefana Żeromskiego. Na zdjęciu: Bartłomiej Cabaj, Andrzej Plata, Teresa Bielińska, Dawid Żłobiński, Beata Pszeniczna.
Kielce. 09.10.2018 / Fot. Mateusz Kaczmarczyk / Radio Kielce

Legendarny amerykański spektakl „Szalone Nożyczki” zawita na scenę Teatru im. Stefana Żeromskiego. Komedia, której akcja rozgrywa się w salonie fryzjerskim opowiada historię śledztwa dotyczącego morderstwa pewnej złośliwej pianistki. O tym, jakie będzie zakończenie spektaklu zdecydują sami widzowie w trakcie trwania sztuki.

Jak mówi reżyser przedstawienia – Jerzy Bończak, który współpracował z kieleckimi aktorami, m. in. przy produkcjach „Miłość i polityka” oraz „Wdowy”, powrót na deski kieleckiego teatru był dla niego jak powrót do domu i zawsze dobrze mu się tutaj pracuje.

Dawid Żłobiński, który w spektaklu gra właściciela salonu fryzjerskiego mówi, że stworzenie ciekawej kreacji w sztuce było dla niego prawdziwym wyzwaniem.

- Widziałem jak w tej roli spisał się Jacek Łuczak, który postawił poprzeczkę bardzo wysoko i mam nadzieję, że uda mi się mu dorównać. Planuję wprowadzić do tej roli sporo kieleckiego temperamentu. Chociaż nie pochodzę z Kielc, to w głębi duszy czuję się kielczaninem – mówi aktor.

Sztukę będzie można oglądać od 11 października. Bilety w cenie od 20 do 50 złotych można zakupić w impresariacie Teatru im. Żeromskiego w Kielcach. Spektakl grany będzie do końca roku.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution