101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Drużyna Synergii. Prawo i Sprawiedliwość spotyka się kielczanami

Data publikacji: 10.10.2018 18:58
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Konferencja PiS na kieleckim Rynku
Kielce. 10.10.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Na kieleckim Rynku kandydaci Prawa i Sprawiedliwości do Rady Miasta zaprezentowali pierwszą z „piątek” dla miasta, czyli kluczowych działań, jakie podejmą jeśli zostaną wybrani. I zapewnili, że tylko współpraca samorządów różnego szczebla z rządem może wyrwać region z zapaści.

Rafał Nowak, przewodniczący miejskich struktur Prawa i Sprawiedliwości oficjalnie zaprezentował  wszystkich kandydatów do Rady Miasta Kielc, a także zapowiedział cykl spotkań z mieszkańcami w każdym z okręgów wyborczych.

Poseł Krzysztof Lipiec, lider świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości podkreślił, że kielecka drużyna Prawa i Sprawiedliwości jest gotowa wziąć odpowiedzialność za miasto w nowej kadencji samorządu. Zaznaczył, że radni Prawa i Sprawiedliwości utrzymają Kielce na dobrej ścieżce rozwoju, wspierając w działaniach Wojciecha Lubawskiego, który na tę ścieżkę miasto wprowadził.

Poseł Anna Krupka, przewodnicząca wojewódzkiego zespołu do spraw wyborów samorządowych Prawa i Sprawiedliwości dodała, że nadchodzące wybory zadecydują o tym, czy Kielce zyskają kolejne impulsy rozwojowe.

- Nasi radni będą skutecznie współpracowali z rządem i parlamentarzystami przy pozyskiwaniu i realizacji ważnych projektów dla Kielc. Wyrazem takiej współpracy jest np. budowa Laboratorium Głównego Urzędu Miar i Wag w Kielcach, który da nowy impuls rozwojowy dla miasta. Będzie to doskonała wizytówka i symbol nie tylko Kielc ale całego województwa świętokrzyskiego - dodaje.

Zdaniem senatora Krzysztofa Słonia, kandydaci PiS łączą w sobie doświadczenie i młodość, mnogość profesji, a także otwarte umysły i otwarte na potrzeby mieszkańców serca.

- Jestem przekonany, że nasi kandydaci będą godnymi spadkobiercami tych wszystkich idei, które przyświecały na przestrzeni lat wszystkim radnym Prawa i Sprawiedliwości - powiedział.

Dla każdego z rejonów miasta kandydaci PiS proponują „5” sztandarowych działań. „Piątka” drużyny Prawa i Sprawiedliwości dla centrum zakłada:

Wsparcie dla rodziny i seniorów (nowe place zabaw oraz porządkowanie już istniejących.
Wsparcie dla klubów seniora i tworzenie przyblokowych stref rekreacyjnych).
Bezpieczne Kielce (rozbudowa monitoringu, skierowanie większej liczby patroli na pobrzeża osiedli).
Poprawa i przebudowa ulic (m.in. Słowackiego, Wiśniowa, Bukowa, Nowy Świat, Równa, Wspólna, Złota).
Komunikacja (nowe, bezpłatne linie autobusowe komunikujące osiedla z centrum, budowa nowych parkingów).
Rekreacja (zagospodarowanie terenów Zalewu i Doliny Silnicy).

Kolejne „piątki” będą prezentowane podczas spotkań z mieszkańcami.  

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution