101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Minister wspiera ostrowieckich kandydatów PiS

Data publikacji: 10.10.2018 21:04
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Od lewej: Dariusz Kaszuba - kandydat PiS na prezydenta Ostrowca Św., minister Jadwiga Emilewicz, Hubert Żądło - popierany przez PiS kandydat na wójta Bałtowa
Ostrowiec Św.. 10.10.2018 / Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Powinniśmy inwestować w nowy przemysł – mówiła podczas wizyty w Ostrowcu minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz. Podkreśliła, że huta Celsa to duma dla miasta, jednak to za mało, aby Ostrowiec się rozwijał.

Jak stwierdziła, to dobry moment, aby nowi prezydenci czy burmistrzowie zaczęli korzystać ze zmian, które zostały wprowadzone, jeśli chodzi o Specjalne Strefy Ekonomiczne.

– Brakuje atrakcyjnych miejsc pracy. Nowa ustawa pozwala udzielać przywileju strefowego i podatkowego praktycznie na terenie całego kraju. Wystarczy tworzyć dobre warunki inwestycyjne czy infrastrukturalne – tłumaczy Jadwiga Emilewicz.

Kandydat na prezydenta Ostrowca Dariusz Kaszuba podkreśla, że rozwój przemysłu jest nierozerwanie związany z kształceniem zawodowym, które powiat ostrowiecki stara się przywrócić do  lepszego poziomu.

– Wprowadzane są szkoły branżowe i wydaje mi się, że to pożądany i dobry kierunek, aby zapewnić na rynku lokalnym takie kształcenie młodych kadr, które będą mogły zasilić miejscowe firmy – mówi Dariusz Kaszuba. Jego zdaniem tutaj potrzebna jest ścisła współpraca z powiatem, który nadzoruje szkoły średnie.

Poseł Andrzej Kryj z kolei zauważa, że obecny rząd dostrzega problemy mniejszych samorządów, nie dużych aglomeracji, jak to miało miejsce jeszcze kilka lat temu. Gminy i powiaty mogą liczyć na duże wsparcie, choć są przypadki, kiedy samorządy z tej pomocy nie chcą korzystać, nie potrafią zabezpieczyć po swojej stronie nawet minimalnego wkładu własnego.

Starosta ostrowiecki Zbigniew Duda przekonuje, że kandydaci PiS-u gwarantują dobrą współpracę ze wszystkimi szczeblami samorządu. Uważa, że konieczna jest zmiana także w gminie. Jak dodaje, nie można obrażać się na rząd, należy służyć ludziom w samorządzie i pokazac umiejętność współpracy.

– My pokazaliśmy, że jako powiat potrafimy współpracować. Pozyskaliśmy rządowe pieniądze na drogi, na rozbudowę SOR-u, czy Krzemionek – wylicza starosta.

Minister Jadwiga Emilewicz mówiła także o przyjętej ustawie dotyczącej termomodernizacji domów jednorodzinnych.

Od lewej: kandydat na prezydenta Ostrowca Dariusz Kaszuba, minister Jadwiga Emilewicz, starosta ostrowiecki Zbigniew DudaOstrowiec Św.. 10.10.2018 / Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution