101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Rząd nie szczędzi pieniędzy na remonty dróg

Data publikacji: 10.10.2018 21:27 / Data aktualizacji: 15.10.2018 15:03
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

 
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Kolejne drogi w powiecie starachowickim zostaną wyremontowane dzięki rządowej dotacji. Jedną z nich jest droga powiatowa Jagodne - Gadka oraz drogi gminne w Brodach i Pawłowie.

Na pierwszą inwestycję przekazano ponad dwa i pół miliona złotych. Pieniądze pochodzą z uruchomionego w tym roku przez premiera Morawieckiego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej. W województwie świętokrzyskim do tego programu wpłynęło 107 wniosków.

Z kolei gminy Brody i Pawłów dostały pieniądze z promes Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Na remont drogi gminnej Brody-Tatry-Polesie przekazano prawie 300 tysięcy złotych, a na przebudowę drogi gminnej Krynki-Kałków dotacja przekroczyła 720 tysięcy złotych.

Jak podkreśla wojewoda Agata Wojtyszek położenie gminy Brody powoduje, że często podczas ulewnych deszczy niszczone są drogi, dlatego do tej gminy często trafiają pieniądze z tzw. „powodziówek”. W ramach promes z MSWiA zostanie wybudowana także droga dojazdowa w miejscowości Szeligi w gminie Pawłów.

Wojewoda Agata Wojtyszek, zaznacza, że dofinansowanie w wysokości 80 procent inwestycji to odpowiedź na postulaty samorządowców, którzy dotychczas mogli liczyć na zwrot połowy kosztów. Inwestycje będą mogły być realizowane także w ciągu kilku lat.

Wojewoda zapowiedziała także, że w grudniu będzie ogłaszany konkurs na kolejne remonty dróg z programu Rozwoju Dróg Lokalnych. W całym kraju przeznaczone na niego zostanie 6 miliardów złotych, około 200 milionów ma trafić do województwa świętokrzyskiego.

SPROSTOWANIE

W związku z opublikowaniem w dniu 10 października 2018 r. na oficjalnej stronie internetowej Radia Kielce artykułu pt. „Rząd nie szczędzi pieniędzy na remonty dróg” autorstwa Anny Głąb informuję, że zawiera on następujące nieprawdziwe treści: „Dziś podpisano umowę na remont drogi powiatowej Jagodne – Gadka (…)”.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution