101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Miłość, wyrozumiałość i wiara w Boga to sposoby na długie bycie razem

Data publikacji: 10.10.2018 21:37
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Medale za 50 i więcej wspólnie przeżytych lat parom z gminy Mirzec wręczyła wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek (pierwsza z prawej). Krystyna i Józef Głowaccy
Mirzec. 10.10.2018 / Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Ponad 40 małżeństw z gminy Mirzec świętowało jubileusz długoletniego pożycia małżeńskiego. Podczas uroczystości medale za 50 wspólnie przeżytych lat wręczyła wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek.

Katarzyna Tomczak z Urzędu Stanu Cywilnego mówi, że coroczne spotkania jubilatów są uhonorowaniem ich wspólnego życia. Dla samych małżonków to okazja do wspomnień i podsumowań.

Barbara i Zdzisław Doroszyńscy podkreślają, że w związku pomogła im miłość i wyrozumiałość. W wielu sytuacjach trzeba było pójść na kompromis.

Krystyna Kucharska świętowała z mężem Kazimierzem.Twierdzą, że bardzo ważna w ich życiu jest wiara w Boga i wspólna modlitwa. Dzięki niej życie jest łatwiejsze. W taki sam sposób wychowali swoje dzieci i wnuki.

Jan Dygas sam odebrał dyplom za 65 lat wspólnego życia, żona Marta została w domu z powodu choroby. Pytany o receptę na dobre małżeństwo odpowiada, że najważniejsza jest miłość.

Wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek podkreślała, że tak długi staż małżeński jest ogromnym dokonaniem życiowym. Pary, które dziś świętowały, stają się wzorem dla młodych pokoleń - mówi.

Wójt Mirca Mirosław Seweryn zaznaczył, że gmina jest dobrym miejscem do zakładania rodziny, dowodzą tego jubilaci. Dlatego ważnym elementem rozwoju jest dostosowywanie inwestycji do potrzeb rodziny, stąd budowa m.in infrastruktury oświatowej. Dziś medale i dyplomy odebrali małżonkowie, którzy świętowali 50., 60., 65. i 70. rocznicę pożycia małżeńskiego.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution