101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Kapsuła prawdę ci powie. Przyszłe pokolenia ocenią Starachowice

Data publikacji: 10.10.2018 22:44
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Wkopanie Kapsuły Niepodległości
Starachowice. 10.10.2018 / Fot. Anna Gląb / Radio Kielce

Kapsuła Niepodległości została zakopana na starachowickim rynku. Ma tu pozostać przez najbliższe pół wieku. Inicjatorem akcji jest „Tygodnik Starachowicki” przy współpracy Urzędu Miasta i lokalnych firm.

Kapsuła to specjalnie przygotowany pojemnik ze szczelną pokrywą. Znalazły się w nim przedmioty od mieszkańców miasta i władz samorządowych.

Redaktor naczelny „Tygodnika Starachowickiego” Jarosław Babicki podkreśla, że zawartość kapsuły ma dać obraz współczesnego świata przyszłym pokoleniom. Dlatego są w niej zdjęcia i płyty zawierające muzykę tworzoną przez lokalne zespoły. Władze miasta, powiatu i gmin przekazały materiały pokazujące swoje miejscowości. W kapsule znalazły się także prace dzieci, które miały narysować świat za 50 lat. Na specjalnie przygotowanym liście do potomnych mogli podpisać się wszyscy obecni na spotkaniu. Niektórzy przynieśli własne pamiątki, czy listy.

Wkopanie Kapsuły NiepodległościStarachowice. 10.10.2018 / Fot. Anna Gląb / Radio Kielce

Prezydent Starachowic Marek Materek mówi, że zadaniem przyszłych pokoleń będzie oszacowanie, jak inwestycje miejskie sprawdzają się pół wieku później. W kapsule znalazł się ostatni numer „Tygodnika Starachowickiego” z artykułem opisującym najważniejsze inwestycje w mieście.

Kapsuła Niepodległości została zakopana w specjalnie przygotowanym miejscu na starachowickim rynku, jest zabezpieczona przed wpływami atmosferycznymi. Spotkanie na starachowickim rynku odbyło się w atmosferze zabawy, zagrał zespól Szmelc Paka i grupa Starachowianie.

Wkopanie Kapsuły NiepodległościStarachowice. 10.10.2018 / Fot. Anna Gląb / Radio Kielce

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution