101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Dzieci z Podkarczówki mają mini boisko

Data publikacji: 11.10.2018 11:54
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Mini boisko na Podkarczówce. Oficjalnego otwarcia dokonał prezydent Kielc, Wojciech Lubawski
Kielce. 11.10.2018 / Fot. Daniel Lenart / Radio Kielce

Kolejne mini boisko otwarto oficjalnie w Kielcach. Wybudowano je przy ulicy Kalcytowej, w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 31. Jak mówi Mieczysław Tomala, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, jest to już trzeci obiekt tego typu oddany do użytku w ostatnich dniach. Z poprzednich dwóch korzystają już dzieci na Ślichowicach i Barwinku. Ten na Podkarczówce wyróżnia się niewielkim placem zabaw znajdującym się obok boiska.

Jak mówi Mieczysław Tomala, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, jest to już trzeci obiekt tego typu oddany do użytku w ostatnich dniach. Z poprzednich dwóch korzystają już dzieci na Ślichowicach i Barwinku. Ten na Podkarczówce wyróżnia się niewielkim placem zabaw znajdującym się obok boiska.

Wojciech Lubawski, prezydent Kielc uważa, że mini boiska skutecznie zachęcają dzieci do aktywności fizycznej.

Otwarcie mini boiska na PodkarczówceKielce. 11.10.2018 / Fot. Daniel Lenart / Radio Kielce

- To jest bardzo potrzebna inwestycja. Obserwujemy, co się dzieje na tych dwóch mini boiskach, które już otworzyliśmy. Są tak oblegane, że tworzą się tam kolejki. Szacuję, że w Kielcach potrzebnych jest w sumie 15 takich obiektów. Jeżeli będę prezydentem, to zamierzam budować kolejne takie miejsca - zapowiada Wojciech Lubawski.

Barbara Brenzel, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Armatury”, na terenie której zbudowano mini boisko mówi, że taki obiekt był bardzo potrzebny.  Zadowolone są również dzieci ze szkoły na Podkarczówce. Część uczniów miała okazję wypróbować mini boisko jeszcze przed jego oficjalnym otwarciem. Twierdzą, że jest świetne i chętnie będą grali tu w piłkę.

Otwarcie mini boiska na PodkarczówceKielce. 11.10.2018 / Fot. Daniel Lenart / Radio Kielce

W Kielcach zostaną otwarte jeszcze dwa mini boiska. Jedno na Szydłówku, przy Szkole Podstawowej nr 27, a kolejne przy ulicy Chęcińskiej. Koszt wybudowania jednego obiektu to około 300 tysięcy złotych.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution