101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Minister Zalewska odznaczyła świętokrzyskich nauczycieli

Data publikacji: 11.10.2018 14:26
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Anna Zalewska - minister edukacji narodowej oraz starszy wizytator Renata Jędrzejewska
Warszawa. 11.10.2018 / Fot. Mariusz Zyngier /

Dwoje świętokrzyskich nauczycieli zostało wyróżnionych podczas uroczystości, która odbyła się w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie. Zorganizowano ją z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Minister Anna Zalewska wręczyła Złoty Krzyż Zasługi Annie Kaniszewskiej, dyrektorce Przedszkola Samorządowego w Połańcu. Mariusz Zyngier, nauczyciel w Zespole Szkół w Połańcu, promotor wielu prac uczniów nagrodzonych za wynalazczość, otrzymał natomiast nagrodę ministerialną.

Anna Zalewska, minister edukacji narodowej oraz Anna Kaniszewska, dyrektor Przedszkola Samorządowego w PołańcuWarszawa. 11.10.2018 / Fot. Mariusz Zyngier /

Anna Kaniszewska powiedziała, że dzisiejsze wydarzenie jest dla niej bardzo ważne i że nie doszłoby do tego, gdyby nie dobra współpraca z całym zespołem. Przypomniała, że w przedszkolu w Połańcu od wielu lat realizowane są nowatorskie programy dla dzieci. Należy do niech, m.in., edukacja ekologiczna. We współpracy z Towarzystwem Kościuszkowskim oraz szkołami organizowane są żywe lekcje historii. Dzieci dowiadują się również na wiele sposobów o zdrowym żywieniu, uczestniczą w akcjach charytatywnych.

Mariusz Zyngier mówiąc o nagrodzie wspomniał o całym gronie pedagogicznym zespołu szkół, które dba o bardzo dobry poziom edukacji w tej placówce. Dodał, że Dzień Edukacji Narodowej jest dla niego również świętem uczniów, ponieważ bez sukcesów młodzieży nie byłoby sukcesów nauczycieli. Nagroda ministra edukacji narodowej jest dla niego siłą napędową do podejmowania kolejnych działań.

Podczas uroczystości w Warszawie medale Komisji Edukacji Narodowej otrzymali dziś również: wicewojewoda świętokrzyski Andrzej Bętkowski, Świętokrzyski Kurator Oświaty Kazimierz Mądzik oraz starszy wizytator Renata Jędrzejewska.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution