101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

„Debaty o Kielcach”: Wenta i Chłodnicki [WIDEO]

Data publikacji: 12.10.2018 06:00 / Data aktualizacji: 12.10.2018 17:00
Autor: Radosław Podsiadły , Michał Kita / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

„Debaty o Kielcach”: Na zdjęciu: Beata Oleś - TVP 3 Kielce, Radosław Podsiadły - Polskie Radio Kielce
Kielce. 12.10.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Europoseł PO Bogdan Wenta, kandydat stowarzyszenia Projekt Świętokrzyskie i Marcin Chłodnicki – kandydat Sojuszu Lewicy Demokratycznej, zmierzyli się w piątej debacie prezydenckiej organizowanej wspólnie przez Radio Kielce i TVP3 Kielce. Audycję nadawaliśmy na żywo jednocześnie w Radiu Kielce i TVP3 Kielce.

 

Program wyborczy Bogdana Wenty

Program wyborczy Marcina Chłodnickiego

Gospodarzem piątkowego spotkania był Bogdan Wenta, który zaprosił od debaty Marcina Chłodnickiego.

Kandydaci zmierzyli się w dwóch rundach, w pierwszej odpowiadali na pytania prowadzących, dotyczące smogu i zmniejszania skutków zanieczyszczeń powietrza, a także o transparentności działania administracji miejskiej. W drugiej rundzie kandydaci odpowiadali wzajemnie na swoje pytania.

Europoseł PO Bogdan Wenta, kandydat na prezydenta Kielc, stowarzyszenia Projekt Świętokrzyskie zaznacza, że w jego programie wyborczym, podejmowany jest problem walki ze smogiem i zanieczyszczeniami powietrza.

- Chcemy stworzyć programy podobne do tych, realizowanych przez rząd, typu „Czyste powietrze”, które wpisują się w politykę miasta. Władze naszego miasta powinny również z tego korzystać po to, aby najbiedniejsi mogli skorzystać z dofinansowań na wymianę pieców. Planujemy także wprowadzenie oczyszczaczy powietrza do szkół czy przedszkoli - dodaje.

Bogdan Wenta zaznacza, że ważnym aspektem dbałości o jakość powietrza w mieście są również potrzeby inwestycji w unowocześnianie taboru komunikacji miejskiej.

Zdaniem Marcina Chłodnickiego, kandydata Sojuszu Lewicy Demokratycznej, rząd ma dużo kompetencji, aby zapobiec smogowi. Jednak miasto powinno również skutecznie działać, aby zniwelować ten dokuczliwy problem.

- Moim innowacyjnym pomysłem jest powołanie forum włodarzy gmin sąsiadujących ze smogiem w ramach walki ze smogiem. W tym kontekście musimy walczyć bardziej regionalnie, dlatego konieczna jest współpraca z samorządami ościennymi dla Kielc, z których również wpływają zanieczyszczenia powietrza na teren naszego miasta - dodaje.

W drugiej części debaty kandydaci dyskutowali o transparentności i przejrzystości działania urzędu miasta.

Zdaniem Bogdana Wenty, polityka samorządów wymaga transparentności, która zdecydowanie ułatwi kontakt z mieszkańcami. 

- Jakiekolwiek wydatki i faktury miejskie powinny być znane dla mieszkańców, oczywiście są wyjątki związane z pewnymi umowami handlowymi, moim zdaniem takie podejście będzie satysfakcjonujące dla mieszkańców - zaznacza.

Bogdan Wenta dodaje, że jako przyszły prezydent chce również często spotykać się z mieszkańcami. To duży atut móc poznawać problemy mieszkańców podczas bezpośrednich spotkań. Czy za sprawą konferencji prasowych czy wizyt na poszczególnych osiedlach.

Marcin Chłodnicki, kandydat Sojuszu podkreśla, że przygotowując swój program wiele godzin spędził nad zagadnieniem jawności i przejrzystości działania urzędu.

- W trakcie prowadzenia kampanii, a także jako radny wykorzystuję wiele kanałów komunikacji, z wykorzystaniem nowych technologii włącznie. W moim programie zapowiadam również, między innymi kwartalne spotkania z mieszkańcami. Uważam, że prezydent powinien być dla niech dostępny nie tylko w urzędzie - zaznacza.

Gospodarzem poniedziałkowej debaty (15 października) będzie Wojciech Lubawski, który zmierzy się z Marcinem Chłodnickim.

„DEBATY O KIELCACH” W RADIU KIELCE I TVP3 KIELCE

Do poniedziałku (15 października) o godzinie 16.30 dziennikarze Radia Kielce i TVP3 Kielce pytają pretendentów do fotela prezydenta stolicy regionu o zawarte w ich programach rozwiązania dotyczące bezpieczeństwa mieszkańców, kierunków rozwoju miasta, polityki senioralnej i kluczowych inwestycji służących rozwojowi Kielc. Uczestnicy dyskusji zadają także pytania swoim konkurentom.

Zaprosiliśmy wszystkich zarejestrowanych kandydatów: Wojciecha Lubawskiego, Artura Gieradę, Bogdana Wentę, Marcina Chłodnickiego, Krzysztofa Adamczyka, Arkadiusza Jelonka i Piotra Liroya-Marca. Ostatni z nich, jako jedyny, odmówił udziału w debatach. Każdy z zaproszonych będzie gospodarzem jednej debaty i to on wskazał, z kim chciałby się zmierzyć.

HARMONOGRAM DEBAT:

Poniedziałek (15 października): gospodarz Wojciech Lubawski - zaproszony Marcin Chłodnicki

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution