101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Prokuratorskie zarzuty za śmiertelny wypadek w przepompowni

Data publikacji: 11.10.2018 17:13
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Prokuratura Okręgowa
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Artur C., zastępca wójta w Solcu Zdroju i Henryk P., brygadzista w Referacie Gospodarki Komunalnej usłyszeli prokuratorskie zarzuty. Są one związane ze śmiertelnym wypadkiem przy pracy w przepompowni ścieków w miejscowości Zołcza-Ugory. We wrześniu ubiegłego roku dwóch mężczyzn zatruło się tam siarkowodorem. Jeden z nich, 51-letni pracownik usług komunalnych zmarł w szpitalu.

Daniel Prokopowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach informuje że śledczy zebrali materiał dowodowy, na który składają się między innymi wyniki sekcji zwłok oraz opinie biegłych. Pozwoliło to na ustalenie, że odpowiedzialność za  zdarzenie ponoszą przełożeni pokrzywdzonych pracowników.  

- Prokurator przedstawił zarzuty Henrykowi P., bezpośredniemu przełożonemu pokrzywdzonych oraz Arturowi C., zastępcy wójta Solca-Zdroju, w którego zakresie obowiązków znajdowała się odpowiedzialność za realizację zadań wykonywanych przez referat. Zarzuty związane są z niedopełnieniem obowiązków związanych z bezpieczeństwem i higieną pracy oraz nieumyślne doprowadzanie do śmierci jednego z pokrzywdzonych i spowodowanie u drugiego choroby realnie zagrażającej życiu - mówi Daniel Prokopowicz.

Podejrzani nie przyznali się do popełnienia zarzucanych mu czynów. Grozi im 5 lat pozbawienia wolności. Śledztwo powinno zostać zakończone jeszcze w tym miesiącu.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution