101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Projekt Świętokrzyskie zagrał w Filharmonii

Data publikacji: 11.10.2018 21:02
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

11.10.2018 Kielce. Konwencja wyborcza Projekt Świętokrzyskie Bogdana Wenty w Filharmonii Świętokrzyskiej
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Konwencja wyborcza Projektu Świętokrzyskie Bogdana Wenty odbyła się w Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach. Podczas spotkania zaprezentowano kandydatów tego komitetu w wyborach na różne szczeble samorządu.

W Sali Kameralnej zgromadziło się około 100 osób związanych ze stowarzyszeniem. Wśród nich byli między innymi kandydaci na radnych do kieleckiej Rady Miasta, a także Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. Osoby te były już prezentowane podczas poprzednich spotkań wyborczych Projektu.

Podczas spotkania Bogdan Wenta, prezes stowarzyszenia oraz kandydat na prezydenta przekonywał, że przez ostatnich kilka lat ludzie związani z jego stowarzyszeniem zrobili wiele dla   lokalnych społeczności. Konkretów jednak nie podał. Dementował również pogłoski jakoby był dogadany z obecnym prezydentem Wojciechem Lubawskim.

Szanse na zabranie głosu mieli także liderzy poszczególnych list. Mówiono o konieczności wprowadzenia zmian w zarządzaniu województwem, gminami oraz stolicą regionu  świętokrzyskiego. Przekonywano, że program przygotowywano w oparciu o rozmowy z mieszkańcami.

Grzegorz Świercz przekonywał, że przewagą Projektu Bogdana Wenty nad innymi pretendentami do samorządów jest jego bezpartyjność. - Jeżeli mamy partyjnych zwierzchników, którzy nam mówią z Warszawy, gdzie robić inwestycje, żaden z lokalnych liderów nie sprzeciwi się - przekonywał polityk wyrzucony trzy lata temu z Platformy Obywatelskiej. Rozstanie Grzegorza Świercza z partią, która desygnowała go wcześniej na urząd wicemarszałka województwa, odbyło się w atmosferze skandalu. Po przegranych przez PO wyborach do Sejmiku w 2014 roku Świercz obwinił o klęskę liderów partii, m. in. posła Artura Gieradę, a do obecnego wicemarszałka Jana Maćkowiaka miał pretensję, że nie uzupełnił swojego wykształcenia.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution