101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Sebastian Szwajnoch zaprezentował swoje pomysły na Starachowice

Data publikacji: 11.10.2018 22:54
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Spotkanie Lokalnego Forum Dyskusyjnego z kandydatem na prezydenta Starachowic Sebastianem Szwajnochem
Starachowice. 11.10.2018 / Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Mieszkańcy Starachowic chcą rozmawiać o ważnych dla miasta problemach z władzami. W tym celu powołali Lokalne Forum Dyskusyjne. O najważniejszych zagadnieniach na przyszłe pięć lat kadencji samorządowej rozmawiali z kandydatem na prezydenta Starachowic Sebastianem Szwajnochem.

Obecnie jest on pracownikiem starostwa powiatowego. Wśród najważniejszych spraw, z którymi chce się zmierzyć jako prezydent, jest problem wyludniania się miasta. Sebastian Szwajnoch zapowiada wprowadzenie miejskiego "becikowego" i utworzenie miejskiego żłobka. Obecnie w Starachowicach są tylko prywatne placówki tego typu, a miesięczna opłata za jedno dziecko dochodzi do tysiąca złotych miesięcznie.

Kolejnym zadaniem, jakie stawia sobie kandydat Komitetu Razem Porozumienie na prezydenta jest budownictwo mieszkaniowe dla młodych ludzi oraz pomoc w utrzymaniu mieszkań przez osoby starsze. Dla seniorów zapowiada darmową komunikację miejską.

Wśród istotnych zagadnień w Starachowicach jest także problem ekologii, m. in.  plany budowy spalarni śmieci. Mieszkańcy, obecni na spotkaniu pytali o możliwości finansowania tych założeń. Sebastian Szwajnoch odpowiada, że dokona przeglądu budżetu i przeprowadzi audyt w wydziałach Urzędu Miasta. To, zdaniem kandydata na prezydenta, może wskazać możliwości finansowe miasta.

Jednym z głównych zarzutów wobec obecnej polityki finansowej Starachowic jest sprzedaż części udziałów wodociągów. Sebastian Szwajnoch podkreśla, że będzie się sprzeciwiał prywatyzacji spółek miejskich.

Lokalne Forum Dyskusyjne to inicjatywa mieszkańców, Zbigniew Kroczek zaznacza, że forum mieszkańców pozwoli podtrzymywać kontakty międzyludzkie i ułatwi dostęp do władz miasta. Wielu mieszkańców Starachowic nie korzysta z Internetu i mediów społecznościowych, dlatego szansą na wymianę doświadczeń są spotkania osobiste w ustalonym rytmie miesięcznym, czy dwumiesięcznym. W tym momencie Lokalne Forum Dyskusyjne jest grupą nieformalną, ale są plany założenia stowarzyszenia. Pozwoli to na pozyskiwanie środków koniecznych do prowadzenia inicjatyw. Na

18 października Lokalne Forum Dyskusyjne planuje debatę kandydatów na prezydenta Starachowic.

Spotkanie Lokalnego Forum Dyskusyjnego z kandydatem na prezydenta Starachowic Sebastianem SzwajnochemStarachowice. 11.10.2018 / Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution