101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Elżbieta Śreniawska wyróżniona prestiżową nagrodą

Data publikacji: 12.10.2018 12:05 / Data aktualizacji: 13.10.2018 04:36
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Od lewej: Tomasz Fulara - przewodniczący komisji rewizyjnej Polskiego Związku Pracodawców Transportu Publicznego, Anna Krupka - poseł PiS, Elżbieta Śreniawska - prezes MPK w Kielcach, Wojciech Lubawski - prezydent Kielc i Bogdan Latosiński - poseł PiS
Kielce. 12.10.2018 / Fot. Wiktor Dziarmaga / Radio Kielce

Elżbieta Śreniawska, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Kielcach została wyróżniona nagrodą „Lider Transportu 2018”. Nagrodę przyznaje Polski Związek Pracodawców Transportu Publicznego. Uroczystość wręczenia symbolicznej statuetki oraz dyplomu odbyła się w siedzibie przedsiębiorstwa przy ulicy Jagiellońskiej.

Tomasz Fulara, przewodniczący komisji rewizyjnej Polskiego Związku Pracodawców Transportu Publicznego wyjaśnia, że doceniono zasługi w zakresie rozwoju kieleckiego przedsiębiorstwa.

- MPK Kielce jest jedynym podmiotem, w którym udziałowcami są pracownicy. Funkcjonowanie na rynku w takiej sytuacji jest zdecydowanie trudniejsze, mimo to spółka bardzo dobrze realizuje swoją misję i dynamicznie się rozwija - stwierdził Fulara

Przewodniczący pochwalił także osiągnięcia inwestycyjne spółki. Podkreślił między innymi zakupy nowych autobusów i stałe odmładzanie taboru.  

Prezes MPK Elżbieta Śreniawska podkreśliła, że wyróżnienie motywuje ją do jeszcze cięższej pracy. Zapowiada, że w ciągu najbliższych lat inwestycji będzie przybywać. Spółka zamierza  zainwestować 100 milionów złotych w zakup 60 autobusów zasilanych gazem, a w spółce, w ramach umowy z PGNiG, powstanie stacja tankowania gazem. Pierwsze pojazdy mają ruszyć na ulice już w styczniu 2020 r.

Sukcesu gratulował prezydent Kielc Wojciech Lubawski. Jak stwierdził nie ma wątpliwości, że od dziesięciu lat firma dynamicznie się rozwija.

- Kiedy dziesięć lat temu podejmowałem decyzje o tym, że to pracownicy mają być właścicielami firmy, wielu radnych mówiło, że to się nie może udać. Ja byłem przekonany, że będzie inaczej. Dzisiaj firma jest jedną z najlepszych w Polsce. To wszystko dzięki załodze oraz skutecznemu zarządzaniu pani prezes - powiedział Wojciech Lubawski  

W uroczystości wręczenia nagrody uczestniczyła także poseł Anna Krupka, zwróciła uwagę, że zrównoważony transport jest jednym z priorytetów rządu.

- Cieszę się bardzo, że pani prezes jest także liderem Prawa i Sprawiedliwości listy do sejmiku województwa świętokrzyskiego. Mam poczucie, że w sejmiku potrzebne są osoby, które będą skutecznie wprowadzały program transportowy. Będą dbały o to, żeby komunikacja zbiorowa docierała nie tylko do dużych miast w województwie, ale także miasteczek i gmin - powiedziała poseł Krupka

Poseł Bogdan Latosiński przypomniał, że po upadku PKS to Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji poczuło się w obowiązku, aby zapewnić transport publiczny do kilkunastu gmin wokół Kielc. Jego zdaniem nagroda jest potwierdzeniem, że usługi są realizowane z sukcesem.   

„Lider Transportu” to nie pierwsza nagroda, która w ostatnich lata powędrowała do MPK. W 2014 roku Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Kielcach zostało laureatem VI edycji konkursu Pracodawca Przyjazny Pracownikom.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution