101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Premier i prezes PiS wezmą udział w konwencji Prawa i Sprawiedliwości

Data publikacji: 12.10.2018 13:53 / Data aktualizacji: 13.10.2018 07:23
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
02.09.2018 Warszawa. Konwencja wyborcza Prawa i Sprawiedliwości. Prezes Pis Jarosław Kaczyński

02.09.2018 Warszawa. Konwencja wyborcza Prawa i Sprawiedliwości. Prezes Pis Jarosław Kaczyński
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W Kielcach odbędzie się dzisiaj konwencja wyborcza Prawa i Sprawiedliwości. Udział w spotkaniu zorganizowanym w centrum kongresowym Targów Kielce weźmie Mateusz Morawiecki, a także prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

Krzysztof Lipiec, szef PIS w województwie świętokrzyskim informuje, że w trakcie konwencji odbędzie się prezentacja liderów list do sejmiku, a także na prezydentów miast. Głos zabiorą prezes Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki. Zaplanowano także wystąpienie prezydenta Kielc Wojciecha Lubawskiego.

Ponadto premier Mateusz Morawiecki będzie uczestniczył w podpisaniu umowy dotyczącej zawiązania konsorcjum pomiędzy Głównym Urzędem Miar i Politechniką Świętokrzyską. Spotkanie zaplanowano na godzinę 11.00 w  siedzibie Rektoratu Politechniki Świętokrzyskiej. Konsorcjum będzie odpowiedzialne za wybudowanie i prowadzenie w Kielcach  laboratoriów Głównego Urzędu Miar.

Szef rządu odwiedzi także inne miasta w regionie. O godzinie 15.30 na Rynku spotka się z mieszkańcami Staszowa. O 17.00 podobne spotkanie odbędzie się na opatowskim Rynku. Z kolei o godzinie 18.15 Mateusz Morawiecki spotka się z mieszkańcami Ostrowca Świętokrzyskiego. Wizyta premiera organizowana będzie w sali Zespołu Szkół nr 1 na osiedlu Słonecznym.

Poseł PiS Andrzej Kryj mówi, że w rozmowach z premierem wielokrotnie podnoszone były tematy związane z Ostrowcem Świętokrzyskim. To skutkuje potem przeznaczaniem dużych pieniędzy na ważne inwestycje. Wymienia tu choćby wsparcie budowy Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, realizację projektu w rezerwacie Krzemionki, czy budowę ważnych dróg lokalnych. Parlamentarzysta dodaje, że spotkanie będzie dobrą okazją, aby przedstawić premierowi kolejne potrzeby Ostrowca.

Konferencja prasowa dotycząca wizyty Matusza Morawieckiego, a także prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego w Świętokrzyskiem. Na zdjęciu (od lewej) Zbigniew Duda - starosta ostrowiecki, Dariusz Kaszuba - kandydat na prezydenta Ostrowca, Andrzej Kryj - poseł PiSOstrowiec Świętokrzyski. 12.10.2018 / Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Z kolei starosta ostrowiecki Zbigniew Duda przypomina, że miasta od bardzo dawna nie wizytował żaden urzędujący premier. Chce odwiedzić Ostrowiec, ponieważ zauważa nasze działania w zmienianiu powiatu i miasta. Będzie chciał także udzielić wsparcia naszym kandydatom w wyborach - mówi starosta.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution