101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Lepsza diagnostyka w świętokrzyskich lecznicach

Data publikacji: 12.10.2018 18:32
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Zdrowie
Komentarze

 
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

O nowoczesny cyfrowy aparat RTG wzbogaci się Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Czerwonej Górze. Nowy sprzęt będzie służył do głównie do diagnostyki chorób płuc.

Jak informuje Youssef Sleiman, dyrektor lecznicy, aparat RTG będzie kosztować aż 720 tysięcy złotych, ale dzięki tak nowoczesnej aparaturze zdjęcia będą w najlepszej jakości i rozdzielczości.

- Będzie to sprzęt, który da nam o wiele lepszy obraz zmian w płucach. To z kolei ułatwi nam dalszą diagnostykę i jej pogłębienie w zakresie chorób płuc - dodał Youssef Sleiman.

Z kolei 270 tysięcy złotych trafi do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego  w Kielcach. Pieniądze są przeznaczone na zakup potrzebnej szpitalowi karetki transportowej. Uzupełni ona już wykorzystywany tabor, jedną własną karetkę, jedną dzierżawioną ze Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego.

Natomiast Świętokrzyskie Centrum Onkologii w Kielcach otrzyma 330 tysięcy złotych na zakup sprzętu do diagnostyki i leczenia białaczek.

- Aparatura będzie służyła pacjentom oddziałów hematoonkologicznych - informuje Izabela Opalińska, rzecznik ŚCO.

- Zakupimy sprzęt potrzebny do diagnostyki nowotworów układu chłonnego i układu krwiotwórczego. Niestety, ale na te rodzaje nowotworów zapada coraz więcej osób, dlatego szybka diagnostyka poprawi dostęp do leczenia - dodała Izabela Opalińska.

Pieniądze na zakup nowoczesnej aparatury medycznej w 85 procentach przekazało Ministerstwo Zdrowia, a pozostałą kwotę uzupełnił urząd marszałkowski.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution