101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Prezydent Kielc spotkał się z wyborcami

Data publikacji: 12.10.2018 22:55
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Spotkanie z mieszkańcami w Domu Harcerza. Na zdjęciu (od lewej): Artur Hajdorowicz - dyrektor Wydziału Rozwoju i Rewitalizacji Miasta w Urzędzie Miasta Kielce, Wojciech Lubawski - prezydent Kielc i Witold Borowiec - radny
Kielce. 12.10.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Kilkudziesięciu mieszkańców Czarnowa i Białogonu wzięło udział w spotkaniach z prezydentem Kielc Wojciechem Lubawskim. Była to kolejna okazja, by dopytać o inwestycje lokalne, a także przedstawić swoje oczekiwania wobec władz miasta.

Mieszkańców interesowała przede wszystkim modernizacja dróg osiedlowych. Zwracali uwagę, że ich stan nie jest najlepszy i inwestycje w dzielnicach są niezbędne. Chwalono urzędującego prezydenta za rozwój miejskiej sieci monitoringu. Podkreślano, że dzięki temu na osiedlach można  czuć się bezpieczniej.

 Wojciech Lubawski podkreślił, że  w ostatnich latach największą potrzebą Kielc były remonty najważniejszych ulic, które miały usprawnić ruch w mieście. Podkreślił znaczenie budowy Węzła Żelazna, który poprawił przejazd na osi północ - południe. Jak zaznaczył, gdyby nie ta inwestycja wzmożony ruch i korki byłyby codziennością, także na  Czarnowie.

Prezydent Kielc zwrócił także uwagę na wartą ponad 18 milionów złotych rozbudowę ulicy Łopuszniańskiej - inwestycja była długo wyczekiwana przez mieszkańców, ponieważ nawierzchnia w tamtym miejscu była w fatalnym stanie. Teraz ma być także bezpieczniej, ponieważ wybudowane zostaną chodniki oraz ścieżki rowerowe.

Wojciech Lubawski powiedział, że po wielu inwestycjach w centrum miasta i rewitalizacji śródmieścia, przyszedł czas na inwestycje w osiedla. Zapewnił, że w najbliższych latach zostaną tam wybudowane kolejne place zabaw. W planach są także remonty osiedlowych ulic, między innymi: Lecha, Chrobrego czy Górników Staszicowskich na Białogonie. Zadeklarował także, że miasto będzie stale poszerzać sieć monitoringu, która obecnie liczy ponad 240 kamer.

Gospodarzami dzisiejszych spotkań byli na Czarnowie radny  Robert Siejka, a  na Białogonie Witold Borowiec. Obaj są kandydatami Porozumienia Samorządowego Wojciecha Lubawskiego do Rady Miasta w zbliżających się wyborach samorządowych.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution