101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Premier w Staszowie: lista nr 10 to strzał w „10”

Data publikacji: 13.10.2018 18:40
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik , Marcin Różyc / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

13.10.2018 Opatów. Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z mieszkańcami miasta
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z mieszkańcami Staszowa.- Przybywam do was nie jako premier, tylko jeden z was - zwrócił się do kilkuset osób zgromadzonych na miejscowym rynku.

Prezes Rady Ministrów mówił o dokonaniach obecnego rządu. Przypomniał m.in., że uszczelniono system VAT. Podkreślił, że rząd dotrzymuje słowa w rządzie i dotrzyma także w samorządzie.

- Chcemy zmieniać Ojczyznę uczciwymi gospodarzami małych ojczyzn. Burmistrz Staszowa Leszek Kopeć mówił mi o waszych problemach, jeśli chodzi o mieszkania i miejsca pracy. Pokazujemy, jak efektowna może być współpraca. Sfinansowaliśmy budowę stadionu lekkoatletycznego, współfinansujemy halę sportową. Wspieramy także rozwój infrastruktury drogowej - podkreślił prezes Rady Ministrów.

Mateusz Morawiecki mówił, że Staszów może się rozwijać jeszcze piękniej, jeżeli mieszkańcy zagłosują na PiS w wyborach do sejmiku województwa. Jak podkreślił walka o samorządy jest dla mieszkańców bardzo ważna.

-Widać, że urząd marszałkowski województwa świętokrzyskiego nie chce współpracować ze Staszowem. Leszek Kopeć to dobry burmistrz,  ale był spychany. Staszów nie otrzymał pieniędzy z urzędu na rewitalizację rynku.  Obiecuję, że jeżeli wygramy z sejmiku popłyną tu pieniądze - podkreślił prezes Rady Ministrów.

Premier Mateusz Morawiecki udzielił także oficjalnego poparcia Marcinowi Kaczmarczykowi ubiegającemu się o fotel burmistrza Połańca oraz Leszkowi Kopciowi, który stara się o wybór na kolejną kadencję w Staszowie.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution