101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

„Szalone Nożyczki” - nowa premiera w Teatrze Żeromskiego

Data publikacji: 13.10.2018 23:25
Autor: Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Kultura
Komentarze

Kielce. Spektakl „Szalone nożyczki” w Teatrze im. Stefana Żeromskiego. Na zdjęciu: Bartłomiej Cabaj, Andrzej Plata, Teresa Bielińska, Dawid Żłobiński, Beata Pszeniczna.
Kielce. 09.10.2018 / Fot. Mateusz Kaczmarczyk / Radio Kielce

Salwy śmiechu, żywy udział publiczności, a na koniec owacje na stojąco. Tak można podsumować premierę „Szalonych Nożyczek”, nowego spektaklu Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. Sztuka Paula Pörtnera, w tłumaczeniu Elżbiety Woźniak i reżyserii Jerzego Bończaka, to komedia kryminalna, w której publiczność decyduje o zakończeniu i wybiera sprawcę zbrodni. Akcja dzieje się w salonie fryzjerskim, a jej osią jest tajemnicze morderstwo niegdyś wielkiej pianistki, a dziś irytującej współlokatorki.

Jak mówi reżyser Jerzy Bończak, siłą sztuki jest jej scenariusz, który mimo pozornego elementu improwizacji, od samego początku pozwala przewidzieć każde, nawet najmniejsze zachowanie, zarówno aktorów, jak i widowni.

Dawid Żłobiński odgrywający rolę fryzjera Antoniego wspomina, że najtrudniejszym zadaniem było przewidzenie reakcji publiczności, która w trakcie spektaklu mogła zadać każde pytanie, nawet całkowicie niezwiązane z tematem. Aktorzy musieli być więc przygotowani na każdą ewentualność.

Także kieleccy widzowie stanęli na wysokości zadania, żywo reagując na grę aktorów, zmieniając przedstawienie w luźną rozmowę. Zapytani po spektaklu podtrzymywali entuzjastyczne recenzje.

Spektakl „Szalone Nożyczki” będzie grany w teatrze Żeromskiego w Kielcach do końca roku.

 

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution