101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Solidarna Polska przedstawiła swoich kandydatów

Data publikacji: 14.10.2018 14:55
Autor: Marcin Różyc / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Kielce. Konferencja prasowa Michała Wójcika sekretarza stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości. Na zdjęciu Mariusz Gosek  sekretarz generalny Solidarnej Polski Michał Wójcik  sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Dariusz Banasik  kandydat do rady powiatu w Końskich Jacek Włosowicz  senator Solidarnej Polski Krzysztof Słoń  senator PiS

Kielce. Konferencja prasowa Michała Wójcika, sekretarza stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości. Na zdjęciu: Mariusz Gosek - sekretarz generalny Solidarnej Polski, Michał Wójcik - sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, Dariusz Banasik - kandydat do rady powiatu w Końskich, Jacek Włosowicz - senator Solidarnej Polski, Krzysztof Słoń - senator PiS
Kielce. 14.10.2018 / Fot. Marcin Różyc / Radio Kielce

Michał Wójcik, sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, spotkał się z mieszkańcami Kielc. Wiceprezes Solidarnej Polski przedstawił także kandydatów ugrupowania do Sejmiku i rady miasta w Kielcach.

W rozmowie z dziennikarzami wiceminister Michał Wójcik zaznaczył, że celem wizyty jest promowanie Zjednoczonej Prawicy. Jak zaznaczył, ma nadzieję, iż po wyborach działacze Solidarnej Polski będą mieli możliwość służby mieszkańcom regionu. Wiceminister przez trzy kadencje pracował w samorządzie województwa śląskiego.

- Wiem, że jeżeli nie dojdzie do zmiany władzy w województwie świętokrzyskim to mieszkańcy nadal będą mieli problem, taki jaki jest w tej chwili. Mowa tu np. o wykorzystaniu funduszy unijnych, o czym wielokrotnie mówił minister Kwieciński. To ogromne pieniądze, które są zagrożone, a mogą być inwestowane w różnego rodzaju działania - mówi wiceminister Michał Wójcik.

Dodał, że Zjednoczona Prawica prowadzi działania w różnych obszarach. Podkreśla, że przez wiele lat nie było pieniędzy na takie programy jak 500 plus.

- Dzisiaj, rocznie wydajemy ponad 20 miliardów złotych na program, który służy całemu narodowi, a także następnym pokoleniom. Wizytówką władzy PO-PSL były słynne słowa ministra Rostowskiego: „pieniędzy nie ma”. Okazało się, że pieniądze są i będą dobrze zagospodarowane - mówi wiceminister Michał Wójcik.

Mariusz Gosek, sekretarz generalny Solidarnej Polski, a także kandydat Zjednoczonej Prawicy do Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, zaznacza, że dla silnego rządu potrzebny jest konstruktywnie i sprawnie działający samorząd.

- Liczymy na to, że 21 października mieszkańcy ziemi świętokrzyskiej dokonają właściwych wyborów. Głęboko liczymy, że wybory mieszkańców będą przemyślane i będą służyły naszemu regionowi - twierdzi Mariusz Gosek.

Kielce. Konferencja prasowa Michała Wójcika, sekretarza stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości. Na zdjęciu: Mariusz Gosek - sekretarz generalny Solidarnej Polski, Grzegorz Banaś - kandydat Solidarnej Polski do Sejmiku, Michał Wójcik - sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, Dariusz Banasik - kandydat do rady powiatu w KońskichKielce. 14.10.2018 / Fot. Marcin Różyc / Radio Kielce

Jacek Włosowicz, senator Solidarnej Polski, uważa, że udało się wykonać prawie 100% programu z którym zjednoczona prawica szła do wyborów parlamentarnych.

- Większość rzeczy, które mogliśmy zmienić w miesiące, czy w przeciągu roku udało się odwrócić i poprawić. Natomiast część zmian systemowych wymaga dłuższego czasu. Mówię m.in. o wprowadzanej reformie wymiaru sprawiedliwości - dodaje senator Jacek Włosowicz.

Senator Krzysztof Słoń z Prawa i Sprawiedliwości uważa, że to niezwykle istotne, że PiS i Solidarna Polska w ostatnich dniach kampanii pokazują, że stanowią wielką drużynę zjednoczonej prawicy, która w tych wyborach chce osiągnąć jak najlepszy wynik. Jak mówi - działacze chcą odmienić ziemię świętokrzyską i poprawić byt mieszkańców.

- Robimy to na szczeblu ogólnopolskim uwiarygodniając swoje rządy szeregiem reform. Te zmiany służą zmianie naszego państwa, temu, żeby nasi obywatele mogli się tu czuć bezpiecznie i sprawiedliwie - zaznacza senator Krzysztof Słoń.

Kielce. Konferencja prasowa Michała Wójcika, sekretarza stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości (na zdjęciu w środku)Kielce. 14.10.2018 / Fot. Marcin Różyc / Radio Kielce

 

W trakcie spotkania zaprezentowano także kandydatów do sejmiku i rady miasta w Kielcach. Dariusz Banasik ubiega się o mandat radnego rady powiatu w Końskich, Piotr Kisiel ubiega się o mandat radnego rady miejskiej w Kielcach a Grzegorz Banaś jest kandydatem Solidarnej Polski do Sejmiku. W Kielcach zaprezentowano także Roberta Wielgopolana, ubiegającego się o reelekcję wójta gminy Słupia Konecka.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution