101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Ratusz wspiera działkowców. Prezydent: każdego roku milion złotych

Data publikacji: 16.10.2018 15:29
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Konferencja Wojciecha Lubawskiego, prezydenta Kielc w ogrodzie działkowym Magnolia. Od lewej: Mariusz Olszewski, Wojciech Lubawski - prezydent Kielc, Sylwia Cedro-Kaczmarczyk, Józef Stawecki, Tomasz Bogucki
Kielce. 16.10.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Dalsze wsparcie finansowe dla ogrodów działkowych deklaruje prezydent Kielc Wojciech Lubawski. Jak przekonuje, działki są nie tylko zielonymi płucami miasta, ale także sposobem na życie dla bardzo wielu mieszkańców Kielc. Konferencje w tej sprawie zorganizowano w Rodzinnym Ogrodzie Działkowych „Magnolia”.

- Mam wielu znajomych, którzy mają ogrody działkowe i kiedy patrzę jaki sens życia widzą w tych ogrodach to im zazdroszczę. Ta symbioza z przyrodą i naturą jest piękna. Dlatego będziemy to dalej wspierać. Co roku będziemy przekazywać co najmniej 1 milion złotych na projekty związane z modernizacją infrastruktury w ogrodach - mówił prezydent.

Przypomnijmy, w tym roku decyzją prezydenta uruchomiono fundusz dla ogrodów działkowych. Pieniądze są wykorzystywane na remont infrastruktury, między innymi budowę i modernizację infrastruktury wodno-kanalizacyjnej, budowę miejsc parkingowych czy oświetlenia. Na ten cel przekazano w tym roku 1 milion złotych.

Jan Stańczyk, dyrektor Biura Okręgu Świętokrzyskiego Polskiego Związku Działkowców, stwierdził, że wysokość wsparcia udzielanego przez władze Kielc jest ewenementem w skali kraju.

- To co na szczególnie cieszy to deklaracja pomocy na lata następne, ponieważ potrzeby są ogromne - mówił podczas spotkania z dziennikarzami Jan Stańczyk.

W Kielcach funkcjonuje 17 ogrodów działkowych, które łącznie zajmują powierzchnie około 300 hektarów.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution