101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Nosan Kielce blisko walki o tytuł mistrza Polski

Data publikacji: 17.10.2018 19:44
Autor: Jakub Rożek / Kategoria: Sport
Komentarze
7. kolejka ekstraklasy bilardowej Nosan Kielce   Galeria Echo Bałtyckie Centrum Bilardowe MOSiR Kętrzyn

7. kolejka ekstraklasy bilardowej: Nosan Kielce - Galeria Echo Bałtyckie Centrum Bilardowe MOSiR Kętrzyn
Kielce. 17.10.2018 / Fot. Jakub Rożek / Radio Kielce

Duży krok do finału mistrzostw Polski zrobili w środę bilardziści Nosanu Kielce. Podopieczni Bogdana Wołkowskiego w 7 kolejce ekstraklasy rozgromili w Galerii Echo Bałtyckie Centrum Bilardowe MOSiR Kętrzyn 14:2.

– Liczyliśmy na lepszy wynik. Mieliśmy nadzieję, że zdołamy ugrać nieco więcej, ale kielczanie to top naszej ekstraklasy. Mieli małą zadyszkę na początku spotkania, ale później rozkręcili się i już nic nie mogliśmy zrobić  – podsumował zawodnik gości Kamil Suszczyński. 

- Najważniejsza w tym meczu była koncentracja. Powiedziałem zawodnikom, że gramy „na całego” bez żadnego odpuszczania. Kętrzynianie to ambitny zespół, ale umiejętnościami troszkę odstaje od poziomu ekstraklasy – podkreślił trener kielczan Bogdan Wołkowski.

W sesji popołudniowej bilardziści Nosanu Kielce wysoko wygrali po raz drugi. Tym razem z Green Club Gdańsk 14:3.

W tej chwili podopieczni Bogdana Wołkowskiego w tabeli są na miejscu dającym prawo gry o mistrzostwo Polski, bo w tej rywalizacji spotkają się dwa najlepsze drużyny sezonu zasadniczego w formule mecz i rewanż w pierwszy weekend listopada.

Do zakończenia sezonu zasadniczego pozostały dwie kolejki, ale w jednej kielczanie pauzują. Matematyczne szanse na wyprzedzenie Nosanu ma jeszcze Hades Poznań, który w środę również wygrał swoje spotkanie, pokonując po zaciętej grze Lipiński Dachy KS Duet Tomaszów Mazowiecki 14:12. Drużyna ze stolicy Wielkopolski musiałaby teraz bardzo wysoko wygrać dwa swoje mecze, a kielczanie musieliby zostać rozgromieni przez zespół z Tomaszowa Mazowieckiego w ostatniej kolejce.

W czwartek początek przedostatniej serii gier sezonu zasadniczego bilardowej ekstraklasy w Galerii Echo o godzinie 9.00. Natomiast ostatnia kolejka rozpocznie się w piątek o godzinie 9.00 od meczu Nosanu Kielce z zespołem Lipiński Dachy KS Duet Tomaszów Mazowiecki.

7. kolejka ekstraklasy bilardowej: Nosan Kielce - Galeria Echo Bałtyckie Centrum Bilardowe MOSiR KętrzynKielce. 17.10.2018 / Fot. Jakub Rożek / Radio Kielce

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution