101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Poseł Krupka: cieszy mnie wygrana w powiatach opatowskim i jędrzejowskim

Data publikacji: 24.10.2018 10:42
Autor: Marlena Płaska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Poseł Anna Krupka

Poseł Anna Krupka
Fot. Karol Żak / Radio Kielce

- Chcę podziękować wyborcom, mieszkańcom ziemi świętokrzyskiej, którzy zagłosowali na Prawo i Sprawiedliwość - powiedziała w Radiu Kielce poseł Anna Krupka, komentując wyniki wyborów samorządowych, w tym wygraną PiS w wielu powiatach i w sejmiku województwa.

Gość porannej Rozmowy Dnia uważa, że na sukces przełożyło się wiele rozmów z mieszkańcami regionu, którym parlamentarzyści i kandydaci w wyborach z ramienia Prawa i Sprawiedliwości prezentowali swoje programy i priorytety dla rozwoju województwa świętokrzyskiego. Wspominając swoje spotkania z mieszkańcami gmin i powiatów, poseł Anna Krupka podkreśla, że ich opinie były bardzo cenne.

- Dziękuję im za zaufanie, za to, że dzielili się swoimi problemami, ale także pomysłami na swoje małe, lokalne ojczyzny. Zapewniam, że będziemy pamiętali o tych wskazówkach i będą one wdrażane w życie - dodała poseł.

W ocenie poseł Anny Krupki, województwo świętokrzyskie bardzo ucierpiało w czasie 12 lat rządów PSL-u. Jest jednym z najszybciej wyludniających się województw, nieatrakcyjnym dla inwestorów i jednym z najbiedniejszych regionów w Europie - wymienia poseł.

- Poza tym, zarząd województwa świętokrzyskiego, zdominowany przez PSL, miał ogromne problemy z wydatkowaniem pieniędzy unijnych z Regionalnego Programu Operacyjnego. Te środki były zagrożone. Na uwagę zasługuje też to, że nakłady finansowe na badania i rozwój były 4-krotnie, a nawet 5-krotnie niższe od średniej krajowej - dodaje poseł.

Anna Krupka zaznacza, że teraz należy skoncentrować się na niezbędnych zmianach. Kluczowa będzie dobra współpraca z rządem i wspólne realizowanie ważnych inwestycji, jak Kampus Laboratoryjny Głównego Urzędu Miar, który powstanie w Kielcach.

 - Będzie wizytówką naszego regionu, będzie przyciągał kadry akademickie, w oparciu o to będzie rozwijała się współpraca nauki z biznesem. To powinno zaowocować powstaniem nowych firm. Kluczowa dla nas jest współpraca samorządu województwa świętokrzyskiego ze wszystkimi gminami w regionie, którzy są na taką współpracę otwarte  - dodała poseł.

Zapytana o to, kto może zostać nowym marszałkiem województwa świętokrzyskiego, Anna Krupka przyznała, że zna listę nazwisk, które krążą po regionie, ale ostateczna decyzja należy do komitetu politycznego Prawa i Sprawiedliwości i trzeba na nią poczekać.

Poseł zaznaczyła też, że cieszy ją wygrana w powiatach opatowskim i jędrzejowskim, gdzie PiS będzie rządziło samodzielnie. Dzięki temu możliwa będzie m.in. naprawa złej sytuacji szpitali powiatowych.

Posłuchaj audycji:

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution