101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Kadzielnia najpopularniejsza w Polsce

Data publikacji: 25.10.2018 10:11
Autor: Marek Orkisz , Monika Miller / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
07.09.2018 Kielce. Festiwal Muzyki Tanecznej w amfiteatrze na Kadzielni

07.09.2018 Kielce. Festiwal Muzyki Tanecznej w amfiteatrze na Kadzielni
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

95 tysięcy widzów uczestniczyło w tym roku w koncertach i wydarzeniach artystycznych zorganizowanych w amfiteatrze „Kadzielnia" w Kielcach. Od maja do października zorganizowano rekordową liczbę 24 wydarzeń. Zestawienie przygotowane przez Geopark Kielecki wskazuje, że Kadzielnia jest najaktywniejszą i najpopularniejszą sceną plenerową w Polsce.

Dla porównania amfiteatr w Szczecinie zorganizował 15 imprez, a amfiteatr w Zielonej Górze 20.

Elżbieta Czajkowska, dyrektor Geoparku informuje, że w tym roku liczba koncertów była większa niż w poprzednich latach. W mijającym sezonie na scenie amfiteatru zrealizowano 4 produkcje telewizyjne w ramach: Festiwalu Muzyki Tanecznej (Telewizja Polska S.A.) i Festiwalu Magiczne Zakończenie Wakacji (Telewizja Polsat). Transmitowane koncerty cieszyły się ogromną popularnością widzów.

- Jest to bardzo duży sukces Kadzielni - podkreśliła Elżbieta Czajkowska.

Na scenie podczas wakacji prezentowano bardzo zróżnicowany repertuar muzyczny. Były ostre riffy gitarowe gwiazd rocka, piosenka harcerska, pieśni chrześcijańskie, kabarety, koncerty charytatywne, dyskoteki pod gołym niebem.

1 czerwca z okazji Dnia Dziecka na scenie amfiteatru zatańczył Kielecki Teatr Tańca wystawiając widowisko „Alicja w Krainie Czarów". Na przyszły rok KTT zapowiada kolejne, duże, plenerowe produkcje taneczne.

Elżbieta Czajkowska dodaje, że przyszły rok również będzie bogaty w wydarzenia. Zarezerwowano już terminy m.in. na Happy Day, Świętokrzyską Noc Kabaretową oraz Dzień Dziecka organizowany przez KTT.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution