101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

„Siódemka” koło Chęcin już otwarta

Data publikacji: 25.10.2018 17:19 / Data aktualizacji: 26.10.2018 13:50
Autor: Wiktor Dziarmaga , Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
26.10.2018 Otwarty dla ruchu odcinek S7 od węzła Chęciny w kierunku południowym

26.10.2018 Otwarty dla ruchu odcinek S7 od węzła Chęciny w kierunku południowym
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Kierowcy mogą już korzystać z kolejnego odcinka trasy ekspresowej S7 koło Chęcin. Kilometrowy fragment nowej drogi połączył węzeł Kielce Południe z odcinkiem Chęciny-Brzegi. Jak informuje Małgorzata Pawelec, rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, dzięki temu kierowcy nie będą musieli korzystać z objazdu przez trzy kolejne ronda w okolicy Chęcin.

To znacznie poprawi płynność ruchu i skróci czas przejazdu między Warszawą, Kielcami i Krakowem.

Burmistrz Chęcin Robert Jaworski mówi, że otwarcie kolejnego odcinka jest dobrą informacją nie tylko do kierowców korzystających z drogi S7, ale także dla mieszkańców. Zaznacza, że szczególnie uciążliwe były samochody ciężarowe, które z powodu budowy często zmuszone były korzystać z nieprzystosowanych do tego ulic Chęcin, co powodowało zniszczenie nawierzchni w mieście, ale i samych zabytkowych budynków. Burmistrz Chęcin liczy na to, że otwarcie drogi pozwoli na rozwój gospodarczy i turystyczny gminy.

Tymczasem trwa budowa kolejnego odcinka "siódemki" z Brzegów do Jędrzejowa. Na 7-kilometrowym fragmencie od Brzegów w kierunku Jędrzejowa ułożona została ostatnia warstwa nawierzchni. Aktualnie wykonawca kontynuuje tam prace wykończeniowe, roboty przy drogach dojazdowych, miejscu obsługi podróżnych i infrastrukturze towarzyszącej. Odcinek ten planowany jest do udostępnienia kierowcom w następnej kolejności.

Na ostatnim 4-kilometrowym odcinku trasy S7 przed samym Jędrzejowem, jezdnia wschodnia, którą odbywa się ruch, ma przedostatnią warstwę nawierzchni. Trwa także budowa kilometrowego fragmentu jezdni zachodniej. Na pozostałym fragmencie ułożona została już ostatnia warstwa ścieralna drogi.

W ocenie GDDKiA realne jest, że cały odcinek S7 z Chęcin do Jędrzejowa będzie przejezdny w tym roku. Budowa tego 20-kilometrowego fragmentu ekspresówki pochłonie ponad pół miliarda złotych. Pierwotnie miała się zakończyć w październiku ubiegłego roku.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość

Indeks jakości powietrza

zmień ▾

Wybierz czujnik ×

cloud

 

PM10 - µg/m3

PM2.5 - µg/m3

Data pomiaru Źródło

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution